Yükleniyor...

“Gizlilik Odaklı Kripto Para Birimlerine İlgi Artacak”

Coinbase İcra Başkanı, yanlışlıkla Bitcoin'e (BTC) atfedilen bir özelliği kullanan, nispeten yeni birkaç kripto varlığa işaret etti.

crypto privacy1

Coinbase İcra Başkanı, yanlışlıkla Bitcoin’e (BTC) atfedilen bir özelliği kullanan, nispeten yeni birkaç kripto varlığa işaret etti. Varlıkların mevcut finansal sisteme meydan okuyacağı belirtiliyor.

Coinbase borsasının İcra Başkanı Brian Armstrong, işlemleri gerçekten izlenemez hale getirmek için tasarlanmış protokolleri içeren gizlilik odaklı kripto paraların arkasındaki gücü araştırdıklarını söyledi.

Bitcoin blok zinciri, yarattığı intibanın ve yanlış anlaşılmanın aksine, dijital bir işlem izi bırakan protokole sahiptir.

Armstrong, Zcash ve Monero gibi gizlilik odaklı kripto paralarının, tartışmalı olsa da, tüketicilerin hassas verilerini koruyabilecek çok daha güvenli bir finansal sistem oluşturabileceğini bildirdi.

“Bu geçiş, web sitelerinin genel standart olarak HTTP’den HTTPS’ye taşındığında olduğu gibi: tüketicilerin bilgilerinin varsayılan olarak korunduğunu bilmesini sağlıyor…

Beklediğimiz bir şekilde bu yenilikler; bankaları, düzenleyicileri ve kolluk kuvvetlerini telaşlandırdı. Ancak ilk İnternetin dijital ticareti etkinleştirmek için şifrelemeye ihtiyacı olduğu gibi, kripto para birimlerinin de tam güç ve potansiyellerini ortaya çıkarmak için gizlilik korumalarına ihtiyacı vardır. Kişilerin otoriter rejimlere, veri toplayıcılarına veya suçlulara karşı korunması gerekebilir. Bu yüzden hassas finansal verilerin saldırıya uğramamasını sağlamanın en iyi yolu, onları daha ilk etapta toplamaktan kaçınmaktır. ”

Buna ek olarak Armstrong, kullanıcıların üçüncü bir tarafa güvenmek yerine, fonları taşımak için özel anahtarlarını saklamasına izin veren kripto para cüzdanlarını tercih edeceğini; düzenin giderek değişeceğini söyledi.

Gizlilik odaklı kripto paraların gelişmesine rağmen, Armstrong; kolluk kuvvetlerinin ve düzenleyicilerin mali düzeni korumak için ellerinde çok çeşitli araçları bulundurmaya devam edeceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner