Anasayfa Altcoinler Gizlilik Odaklı Kripto Paralar ABD'nin Kıskacında!

Gizlilik Odaklı Kripto Paralar ABD’nin Kıskacında!

Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) gizlilik odaklı kripto paralar kullanılarak yapılan işlemlerin izlenebilmesi için kapsamlı bir araştırma yapıyor.

DHS’nin Küçük İş İnovasyonu Araştırma Programı’nın yayınladığı bir ön talep belgesinde Bitcoin gibi kripto paraların işlemlerdeki kullanımı ele alınıyor. Ön talep belgesinde, kripto paraların hem ticari hem de idari kullanımlarının bulunduğu belirtilirken, özellikle gizlilik odaklı kripto paraların suç faaliyetleri için kullanılması durumunda adli analiz yapmanın bir yolunun bulunmasına odaklanılıyor.

Belgede Monero ve Zcash gibi kripto para birimlerinin gizlilik ve anonimlik özelliği öne çıkarılıyor ve bu kripto para birimleriyle yapılan işlemlerin kaynağının belirlenmesinin zor olduğu belirtiliyor. Monero ve Zcash’in gizlilik odaklı kripto paralara sadece iki örnek olduğu, her geçen gün gizlilik odaklı başka bir kripto para biriminin geliştirilebileceği dile getiriliyor. Bu nedenle DHS, önerilecek herhangi bir çözümün genel olarak uygulanabilir olması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Belgenin bir talep veya teklif çağrısı olmadığı, bunun yerine programın spesifik çözümler aramayı hedeflediği belirtiliyor. Ön taleplerin 18 Aralık’a kadar alınacağını ve esas taleplerin ise 19 Aralık gibi alınacağının altını çiziliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

KaynakCoinDesk
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları