Yükleniyor...

Glassnode, Büyük Miktarlarda Bitcoin’in (BTC) Borsalardan Taşındığını Söyledi, Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Kullanıcılar, Bitcoin'i (BTC) kripto para borsalarından çekerken, fiyat 32.

bitcoin glassnide

Kullanıcılar, Bitcoin’i (BTC) kripto para borsalarından çekerken, fiyat 32.000 dolar seviyesinde mücadele ediyor.

Glassnode veri toplayıcı tarafından oluşturulan bir grafiğe göre, kullanıcılar Bitcoin’i borsalardan çekmeye başladılar. BTC sahipleri mevcut fiyattan BTC satmayı reddetti ve uzun vadeli depolama için varlıklarını taşıdı.

Grafik, önde gelen Twitter hesabı @BTC_Archive tarafından paylaşıldı. Kullanıcı, 376.1K takipçisine, kriptolarını borsalardan çıkaran kullanıcıların, momentumu bir fiyat artışı yönünde zorladığını hatırlattı.

Grafikteki kırmızı alan, Bitcoin’in soğuk cüzdanlara çekildiğini göstermeden önce, kullanıcılar yaklaşık iki aydır BTC’lerini kripto para borsalarına gönderiyordu. Bitcoin madenciliği devleri de BTC’leri satılmak üzere kripo para borsalarına göndermek yerine, ürettikleri BTC’yi biriktirmeye başladılar.

Madencilerin Bitcoin biriktiriyor olması, lider kripto para birimi üzerindeki satış baskısının yakın gelecekte azaltılabileceğini gösteriyor.

Geçen hafta, Santiment, Bitcoin döviz bakiyelerinin büyük para çekme işlemleri nedeniyle 2021’de şimdiye kadarki en düşük seviyede olduğunu bildirdi. Ayrıca, borsaların dışına taşınan BTC arzı, en son Kasım 2018’de görülen büyük harekete benzer.

IntoTheBlock tarafından geçen hafta paylaşılan verilere göre, 314.000 cüzdan sahibi düşüşte 241.000 Bitcoin satın aldı. Şu anki fiyatı yaklaşık 32.000 olan BTC’ler, itibari para olarak 7.962.013.400 dolara tekabül ediyor.

Satın alma, Bitcoin Haziran ayı sonlarında 30.000 ila 31.000 dolar arasında işlem görürken yapıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x