Yükleniyor...

Glassnode Verileri Ethereum (ETH) Balinalarının Bitcoin’e (BTC) Geçtiğini Gösteriyor

Zincir üstü analitik firması Glassnode'dan gelen son verilere göre, Ethereum'un (ETH) yükselen fiyatlarına ve kurumsal kabulüne rağmen, ETH Balinaları 2020'de önemli ölçüde azaldı.

Glassnode Verileri Ethereum ETH Balinalarının Bitcoine BTC Geçtiğini Gösteriyor

Zincir üstü analitik firması Glassnode’dan gelen son verilere göre, Ethereum’un (ETH) yükselen fiyatlarına ve kurumsal kabulüne rağmen, ETH Balinaları 2020’de önemli ölçüde azaldı.

Ethereum’dan (ETH) Kaçan Balinalar Bitcoin’e (BTC) Geçiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Ocak 2020’de 5.000 doların altında bir fiyatta seyrederken 10.000 doların üzerine çıktı ve yarılanma etkinliğini gerçekleştirdi. Eter ve XRP gibi büyük kripto para birimlerinin çoğu yüzde 50’nin üzerinde kazanç sağlayarak BTC’yi takip etti.

Glassnode’un verileri Bitcoin’in bu yıl “en cazip” varlık olduğunu gösteriyor. 10.000 ETH bulunduran adreslerin sayısı, 14 Mayıs’ta 1.050 seviyesine ulaştı. Bu seviye, Ocak 2019’dan bu yana eterden sürekli bir çıkış olduğunu gösteriyor.

Glassnode Verileri Ethereum (ETH) Balinalarının Bitcoin'e (BTC) Geçtiğini Gösteriyor

Kripto para araştırmacısı Connor Abendschein, Ethereum balinalarının göçü hakkında şunları söyledi:

Bazı ETH balinaları, madencilik ödülünün yarıya indirilmesinin etkileri nedeniyle en üst kripto para biriminde fiyat yükselişi beklentisiyle BTC’ye geçmiş olabilir.

Aynı dönemde balina bağlantılı Bitcoin adresleri önemli ölçüde arttı. Glassnode verilerine göre, 10.000 BTC veya şu anki fiyatlarla en az 95 milyon dolar tutan 111 bireysel cüzdan bulunuyor.

Ancak balina bağlantılı adresler geçen Aralık ayından bu yana yüzde 6 düştü. Metriklere kripto para borsaları dahil edilmiyor, Glassnode sadece “özel” cüzdanları izliyor, yani kripto para satışları Bitcoin’e geçişleri tam olarak göstermiyor.

“Küçük” ETH Sahipleri Yükseldi

Bitcoin’e geçiş, şu anda sonuçlanan yarıya inme olayına denk geliyor. Grafikte gösterildiği gibi, “büyük” BTC adresleri yarıya inmeden bir ay önce Mart 2020’de sadece yüzde 5 oranında hareket etti. Ancak, 32 ETH’ye kadar çıkan bireysel Ethereum adreslerinde artış yaşandı.

Her ne kadar doğruluğu tam ispatlanamasa da, Ethereum’un bir bahis protokolüne geçmesi beklentisi pasif yatırımcıların ETH’yi faiz kazanmak için biriktirmeye başladıkları anlamına gelebilir. 32 ETH içeren adresler, daha önce görülmemiş bir seviye olan 13 Mayıs’ta 114.625’e ulaşarak rekor kırdı.