Anasayfa Bitcoin Haberleri Glassnode Verilerine Göre Bitcoin Gerileyebilir

Glassnode Verilerine Göre Bitcoin Gerileyebilir

ABONE OL:google-news

Glassnode verilerine göre, Bitcoin zincir üzerindeki temel unsurların azalması nedeniyle düşüş bölgesine girebilir.

Glassnode tarafından sağlanan veriler, piyasa değerine göre lider olan kripto para biriminin temellerinin yakın gelecekte iyileşmemesi durumunda düşüş bölgesine girebileceğini gösteriyor. Bitcoin blokchain’inin genel durumunu tanımlayan GNI endeksi bu hafta 60’a düştü. Bu, haftalık bazda yüzde 17,8’lik bir düşüşü temsil ediyor ve bu da BTC fiyatının 9 bin dolar seviyesinin altına düşmesine denk geldi.

Bitcoin’in fiyatı kesinlikle temellerinden sapabilirken, zincir içi aktivitenin artması ayrılmaz bir şekilde sürekli bir boğa koşusu ile bağlantılı. Aynı şekilde varlığın fiyat momentumu azalan blok zincir ölçümleriyle birlikte azalmaya meyilli.

Yukarıda belirtilen endeks, Bitcoin’in temel özelliklerinin ne kadar güçlü olduğunu belirlemek için ağ sağlığı, likidite ve duyarlılık gibi metrikleri dikkate alır. Bu değerlerin üçü de azaldı (20 puanlık bir düşüş). Glassnode bunu, azalan ekonomik aktivite, son BTC fiyat düşüşü ve birikimi yavaşlatma üçlüsüne bağlıyor.

GNI

Düşüş mü Geliyor?

Zincir üzerindeki temelleri yaygın fiyat trendiyle birleştiren GNI pusulası, yatırımcıların bir sonraki Bitcoin seviyesinin nereye gideceğini belirlemelerini kolaylaştırıyor. Glassnode, birkaç hafta içinde temeller düzelmezse Bitcoin’in düşüş bölgesine girebileceğini tahmin ediyor. Şu an itibariyle, boğalar yakın zamanda 10 bin doları tekrar test etmeye hazır görünmüyor ve yakın zamanda 8 bin 700 dolara doğru bir düşüş daha da acı çektirebilir.

Firma, bu Mayıs ayının başlarında gerçekleşen üçüncü yarılanmadan sonra bu tür bir düşüş eğiliminin beklendiğine dikkat çekiyor. 2016 yılında BTC, Temmuz 2016’daki ikinci halving’den sonra bir aydan kısa bir süre içinde yaklaşık yüzde 30 düşmüştü.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

918BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,465TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar