Yükleniyor...

Glassnode Verilerine Göre Bitcoin Gerileyebilir

Glassnode verilerine göre, Bitcoin zincir üzerindeki temel unsurların azalması nedeniyle düşüş bölgesine girebilir

glassnode verilerine göre bitcoin gerileyebilir

Glassnode verilerine göre, Bitcoin zincir üzerindeki temel unsurların azalması nedeniyle düşüş bölgesine girebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Glassnode tarafından sağlanan veriler, piyasa değerine göre lider olan kripto para biriminin temellerinin yakın gelecekte iyileşmemesi durumunda düşüş bölgesine girebileceğini gösteriyor. Bitcoin blokchain’inin genel durumunu tanımlayan GNI endeksi bu hafta 60’a düştü. Bu, haftalık bazda yüzde 17,8’lik bir düşüşü temsil ediyor ve bu da BTC fiyatının 9 bin dolar seviyesinin altına düşmesine denk geldi.

Bitcoin’in fiyatı kesinlikle temellerinden sapabilirken, zincir içi aktivitenin artması ayrılmaz bir şekilde sürekli bir boğa koşusu ile bağlantılı. Aynı şekilde varlığın fiyat momentumu azalan blok zincir ölçümleriyle birlikte azalmaya meyilli.

Yukarıda belirtilen endeks, Bitcoin’in temel özelliklerinin ne kadar güçlü olduğunu belirlemek için ağ sağlığı, likidite ve duyarlılık gibi metrikleri dikkate alır. Bu değerlerin üçü de azaldı (20 puanlık bir düşüş). Glassnode bunu, azalan ekonomik aktivite, son BTC fiyat düşüşü ve birikimi yavaşlatma üçlüsüne bağlıyor.

Düşüş mü Geliyor?

Zincir üzerindeki temelleri yaygın fiyat trendiyle birleştiren GNI pusulası, yatırımcıların bir sonraki Bitcoin seviyesinin nereye gideceğini belirlemelerini kolaylaştırıyor. Glassnode, birkaç hafta içinde temeller düzelmezse Bitcoin’in düşüş bölgesine girebileceğini tahmin ediyor. Şu an itibariyle, boğalar yakın zamanda 10 bin doları tekrar test etmeye hazır görünmüyor ve yakın zamanda 8 bin 700 dolara doğru bir düşüş daha da acı çektirebilir.

Firma, bu Mayıs ayının başlarında gerçekleşen üçüncü yarılanmadan sonra bu tür bir düşüş eğiliminin beklendiğine dikkat çekiyor. 2016 yılında BTC, Temmuz 2016’daki ikinci halving’den sonra bir aydan kısa bir süre içinde yaklaşık yüzde 30 düşmüştü.