Global Şirketlerden Bilgi Çalabilen Hacker'lara 100 Bin Dolar Değerinde Kripto Para Verilecek! • Coinkolik
Yükleniyor...

Global Şirketlerden Bilgi Çalabilen Hacker’lara 100 Bin Dolar Değerinde Kripto Para Verilecek!

Anonim bir hacker olan Phineas Fisher, belirlediği şirketlerden gizli bilgileri çalabilen hacker'lara ödül olarak 100 bin dolar değerinde kripto para vereceğini duyurdu.

hackerlar 950 bin dolar çaldı

Anonim bir hacker olan Phineas Fisher, belirlediği şirketlerden gizli bilgileri çalabilen hacker’lara ödül olarak 100 bin dolar değerinde kripto para vereceğini duyurdu. Hedef şirketler arasında İsrail merkezli casus yazılımlar üreticisi NAO Group ve Amerikan petrol şirketi Halliburton gibi dev şirketler bulunuyor.

100 bin dolar değerindeki ödül şirketlere karşı politik temellere dayanan siber saldırı yapan hacker’lara verilecek. Yapılacak saldırılarla kamuoyunun ilgisini çekecek önemli belgelerin sızdırılması isteniyor. Phineas Fisher, yayınladığı manifestosunda, istediği siber saldırıyı gerçekleştiren hacker’lara ödemeyi Bitcoin (BTC) ya da gizlilik odaklı kripto para birimi Monero (XMR) ile yapacağını belirtti.

Phineas Fisher Kim

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şimdiye kadar kimliği açıklanmayan Phineas Fisher’ın bir kişi ya da bir grup hacker. Phineas Fisher, yaptığını “Kamu yararına olan belgeleri ele geçirerek sızdırmak, hacker’ların becerilerini toplumun yararı için kullanmalarını sağlamak. Hiç kimseyi zengin etmeye çalışmıyorum. Tek yapmak istediğim, hackerlerin işlerini yaparken iyi bir yaşama sahip olmaları.” şeklinde özetliyor.

Ünlü “Hacking Team” hack olayında adını tam olarak duyuran Phineas Fisher, 2015’te şirketin sunucuları ele geçirmişti. Hacking Team polis ve şirketler için hack ve gözetleme yazılımları sağlıyor. Hacker, şirkete ait belgeler, e-postalar ve kaynak kodlarını da içeren 400 GB torrent dosyasını ifşa etmişti. İtalyan makamları, ayrıntılı incelemeden sonra Phineas Fisher’in kim olduğunu bulamadıklarını açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x