Yükleniyor...

Golden Cross Oluşumuna Rağmen Bitcoin’in (BTC) Düşüşe Geçeceğini Gösteren 3 Faktör!

Bitcoin (BTC)  geçtiğimiz günlerde golden cross oluşumu oluşturdu.

Golden Cross Oluşumuna Rağmen Bitcoin’in BTC Düşüşe Geçeceğini Gösteren 3 Faktör

Bitcoin (BTC)  geçtiğimiz günlerde golden cross oluşumu oluşturdu. Son kez Bitcoin’de golden cross oluşumu görüldüğü tarih 18 Şubat’taydı ve insanlar BTC/USD’nin fırlamasını beklerken, Bitcoin 4.800 doların altına düştü!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin yarılanmadan sonra zaman zaman konsolidasyon aşamasına girse de istikrarlı bir görünüm sunuyor. Ayrıca, cansız Dow Jones ve S&P 500, perakende trader’ları BTC/USD’ye yatırım yapmaya iterek paradigma değişikliğine neden oluyor.

Ancak bu gelişmelere rağmen, BTC/USD grafiğine daha yakından bakıldığında, Bitcoin fiyatı, 12 Mayıs’tan sonra artmasına rağmen, BTC işlem hacminde önemli ölçüde düşüş olduğu gözükecektir.

Bitcoin (BTC)  Golden Croos Formasyonu Pek Cesaret Verici Değil!

50-DMA gibi kısa vadeli hareketli ortalama, 200-DMA gibi uzun vadeli hareketli ortalama üzerinden geçtiğinde golden cross oluşur. Bu oluşum yükseliş paterni olarak algılanıyor.

Ancak, çoğu zaman, yatırımcılar golden cross’un onaylanmış bir yükseliş modeli olmadığını unutuyorlar. Dahası, golden cross oluşumu, büyük bir ticaret hacmiyle gerçekleştiğinde yükseliş işareti olarak algılanmalıdır.

Bitcoin (BTC)  Düşüşünü Gösteren Üç Faktör

  • BTC/USD için günlük grafik golden cross oluşumunu gösteriyor. İşlem hacmine göz attığımızda hacim, ancak yatırımcıların golden cross oluşumunu fark ettiklerinden sonra yükselişe geçti. MACD göstergesi ise hala nötr.
  • Mumların boyutu kayda değer bir endişe nedenidir. BTC yükselişte olmasına rağmen, yeşil mumlar büyük kırmızı mumlara kıyasla küçüktür. BTC/USD’nin bir boğa piyasası olmadığının göstergesidir.
  • Ayrıca, BTC/USD için günlük fiyat grafiği 18 Şubat’ta golden cross ve 25 Mart’ta death cross oluşumunu açıkça gösteriyor. 18 Şubat’tan sonra BTC/USD düşmeye başlarken, 25 Mart’ta gerçekleşen death cross oluşumundan sonra Bitcoin giderek yükseldi.

Bu nedenle, BTC/USD’ye yönelik acele kararlar felaket olabilir ve yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmadan önce tüm bunları akılda tutmaları gerekmektedir.