Yükleniyor...

Goldman Sachs, Coinbase İçin Daha Fazla Sıkıntı Öngörüyor

Bankacılık devi Goldman Sachs, kripto para borsası Coinbase'in daha fazla kan kaybedeceğine inanıyor.

coinbase

Bankacılık devi Goldman Sachs, kripto para borsası Coinbase’in daha fazla kan kaybedeceğine inanıyor.

Coinbase’in hisselerinin 45 dolara gerileyeceğini belirten bankacılık devi, borsanın gelirlerinin de %61 oranında azalacağını tahmin ediyor. Coinbase’in yaşayacağı bu düşüşe sebep olarak mevcut kripto fiyatları ve işlem hacmi gösteriliyor.

Goldman, Coinbase’in işgücünü daha da azaltmak zorunda kalabileceğini vurguladı.

Hatırlanacağı gibi Coinbase, bu ayın başlarında 1100 çalışanının işine son vermişti. Bu, işgücünde %18’lik bir küçülmeye gidildiği anlamına geliyor.

Şirketin CEO’su Brian Armstrong, borsadaki işe alım çılgınlığının sürdürülebilir olmadığını ifade etti. Armstrong, artan durgunluk sebebiyle bu değişimin gerekli olduğunu ifade etti.

Coinbase hisseleri, bu yılın başından beri %75’in üzerinde düşüş yaşadı.

Analist Dan Dolev, artan rekabet sebebiyle Coinbase’in marjlarının düşmeye devam edebileceğini dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde Coinbase’in en önemli rakiplerinden olan Binance US, dolar bazlı işlem çiftleri için sıfır komisyonu işlemleri başlattı. Bu, Coinbase’in hakimiyetini azaltabilecek olan bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner