Yükleniyor...

Goldman Sachs, Kripto Şirketlerinin Peşinde

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, kripto şirketi satın almayı veya bir şirkete yatırım yapmayı planlıyor.

Goldman Sachs Kripto Sirketlerinin Pesinde

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, kripto şirketi satın almayı veya bir şirkete yatırım yapmayı planlıyor.

FTX‘in çöküşünün ardından kripto piyasasında güvenilirlik sorunları yaşanmaya başladı. Hatta birçok borsa şeffaflık adı altında varlıklarını ortaya koydular. Bu yatırımcıların için ufak bir nefes olsa da ortada aşılması gereken birçok durum var. Güvenilirlik konusu, başta düzenlemeler olmak üzere yeni kuralların koyulması gerektiğini gösterdi. Goldman da mevcut piyasayı bir fırsat kapısı olarak görüyor.

Goldman Sachs, Kripto Piyasasından Faydalanmak İstiyor

Goldman Sachs, FTX borsasının çöküşünün değerlemeleri vurması ve yatırımcı ilgisini azaltmasının ardından, kripto şirketlerini satın almak veya onlara yatırım yapmak için on milyonlarca dolar harcamayı hedefliyor.

Goldman’ın Dijital Varlıklar Başkanı Mathew McDermott, Reuters’e verdiği demeçte; FTX’in çöküşünün daha güvenilir, düzenlenmiş kripto para birimi oyuncularına olan ihtiyacı artırdığını belirtti. Aynı zamanda, büyük bankaların iş almak için bir fırsat gördüğünü söyledi. Ayrıca detay vermeden, yatırım bankasının bir kaç farklı kripto firması üzerinde durum tespiti yaptığını sözlerine ekledi.

Goldman’ın potansiyel olarak yatırım yapabileceği miktar, geçen yıl 21,6 milyar dolar kazanan Wall Street devi için büyük değil. Ancak, sektördeki sarsıntının ortasında yatırım yapmaya devam etme isteği, uzun vadeli bir fırsat algıladığını gösteriyor.

FTX’in iflasına atıfta bulunan McDermott, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu durum piyasayı duyarlılık açısından kesinlikle geriye götürdü, buna hiç şüphe yok. FTX ekosistemin pek çok yerinde bir poster çocuğuydu. Ancak tekrar etmek gerekirse, temel teknoloji performans göstermeye devam ediyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x