Yükleniyor...

Goldman Sachs Sonrası Bitcoin (BTC) Yükselişi Balina Manipülasyonu Muydu?

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde yaklaşık 8.

Goldman Sachs Sonrası Bitcoin BTC Yükselişi Balina Manipülasyonu Muydu

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde yaklaşık 8.600 dolardan başlayan düşük seviyelerden güçlü bir toparlanma kaydetti. Yazım sırasında, BTC rahatlıkla 9.500 doların üzerinde oturuyor. Belki de bu kısa ralli ile ilgili en ilginç şey, ana akım bir yatırım bankasının Bitcoin’i eleştirmesine tepki olarak gerçekleşmesiydi.

“Bitcoin (BTC) Balinaları Piyasayı Manipüle Etti!”

Ancak, altın böceği Peter Schiff, yaşanan son rallinin doğal olduğuna inanmıyor. Schiff bu yükselişin sadece Bitcoin (BTC) balinalarının piyasayı manipüle etmesinden kaynaklandığına inanıyor.

Peter Schiff, lider kripto para birimi olan Bitcoin’i eleştirmeyi çok seviyor. Kısa süre önce, Gemini kripto para borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Goldman Sachs’ın Bitcoin ile aldığı olumsuz karara rağmen BTC’nin 500 dolardan fazla artmasının şaşırtıcı olduğunu söyledi. Bu yoruma cevap veren Peter Schiff, her şeyin bir oyun olduğunu söyleyerek Bitcoin’i eleştirdi.

Schiff, Winklevoss gibi Bitcoin balinalarının “kötü haberin önemini küçümsemek için” Bitcoin fiyatını kasıtlı olarak değiştirdiğini belirtti. Daha sonra Schiff, Bitcoin’in bir ponzi şeması diyerek aptalların arzının azaldığını ve ayakta kalması için yeterli kurumsal yatırımcının olmadığını söyledi.

Bu ağır eleştirilere Tyler Winklevoss’tan cevap gecikmedi. Winklevoss, kripto topluluğunu savunarak Peter Schiff’te şunları söyledi:

Etrafta olduğunuz sürece, aptalların arzı asla düşük olmayacaktır.

Ortak Bir Düşman

Tyler Winklevoss ve Peter Schiff, fiyat manipülasyonu iddialarıyla karşı karşıya gelseler bile, ikisi de bir şey üzerinde hemfikir: COVID-19 sırasında devam eden para basmaları, küresel ekonomide bir paradigma değişikliğini hızlandıracak.

İkisi de merkez bankaları tarafından alınan eylemlere duydukları güvensizliklerini dile getirdiler ve takipçilerine altın ve Bitcoin gibi değerli alanlara yatırım yapmalarını önerdiler çünkü fiat nihayetinde düşecek. Geçen ay Winklevoss, Federal Rezerv’in “Bitcoin yükselişine zemin hazırladığını” söyledi.

Schiff ise kısa bir süre önce yatırımcılara tüm parasal genişlemeden gelen enflasyona karşı bir risk olarak altın ve gümüş satın almalarını tavsiye etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner