Yükleniyor...

Goldman Sachs’a Rağmen Yükselen Bitcoin’de (BTC) Death Cross Tehlikesi

Bitcoin, önce 9.

Goldman Sachs’a Rağmen Yükselen Bitcoin’de BTC Death Cross Tehlikesi

Bitcoin, önce 9.400 dolarlık bariyeri, daha sonra 9.500 dolarlık bariyeri kırarak hızlı bir şekilde ivme kazandı ve sonunda 9.600 dolar seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, teknik göstergeler hala BTC için iki düşüş sinyali gösteriyor.

Bitcoin önemli bir engeli aştı ve son zamanlarda 9.600 dolar seviyesine ulaştı. Bitcoin ve kripto para borsası olan BitMex, Perşembe günü BTC’de milyonlarca short pozisyona tanıklık etti.

Short pozisyonlardan çıkış, BTC’nin büyük bir hamleye doğru ilerlediğinin kanıtıydı. Şu anda BTC için işler parlak görünse de, Bitcoin hala teknik olarak bir ayı piyasasında olduğu için analistler dikkatlice adım atılmasını tavsiye ediyor.

Bitcoin’in Şaşırtıcı Hareketi, Goldman Sachs Raporundan Kısa Bir Süre Sonra Geliyor

Bitcoin her zaman sürprizlerle bilinir. BTC piyasası sadece iki gün önce daha az volatil görünmeye başlamıştı. Ancak, Goldman Sachs’ın Bitcoin’in varlık sınıfı olarak değerlendirilmemesi konusundaki görüşlerini açıklamasından kısa bir süre sonra BTC/USD artış yaşamaya başladı. BTC piyasası aniden canlandı. Son otuz saatte birçok işlem gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) İçin Tehlike Geçti Mi?

Bitcoin kısa sürede büyük sıçramalarla satın alma çılgınlığı yaşadı. Kazançları kaçıran yatırımcılar şimdi BTC almak zorunda olduklarını düşünüyorlar. Bununla birlikte, BTC’nin çok uçucu olduğunu ve buradan hızlı bir düşüşün sürpriz olmayacağını belirtmek gerekir!

Teknik Göstergeler BTC İçin Düşüş Gösteriyor

  • Dört saatlik grafikte death cross yaklaşıyor
  • Yürürlükteki pivot noktası Mart ayından itibaren etkin

Dört saatlik BTC/USD zaman aralığı yaklaşmakta olan death cross, 50 periyotlu Hareketli Ortalama 200 MA’yı geçtiğinde oluşacaktır. Son iki günde ticaret faaliyeti yükselse de, ortalama olarak hala oldukça düşük seviyededir.

Ayrıca, BTC/USD grafiğinde işaretlendiği gibi Pivot çizgisi, Bitcoin’in bu çizgiyi yeniden test ettiği ve keskin bir şekilde azaldığı çok sayıda olay olduğunu göstermektedir. Bu durumda, Pivot hattı şimdi 10.000 doların üzerindedir. Ancak, bunu tekrar test ederse, düşüş Bitcoin’i mevcut seviyelerden çok daha aşağıya itebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner