Yükleniyor...

Google Aramalarında ‘Bitcoin Blok Ödülü Yarılanma’sına İlgi Büyük!

Bitcoin'in yaklaşmakta olan yarılanma faaliyeti hakkındaki Google aramaları son birkaç aydır yükselmeye devam ediyor.

google search

Bitcoin’in yaklaşmakta olan yarılanma faaliyeti hakkındaki Google aramaları son birkaç aydır yükselmeye devam ediyor. Buradan da, arzı yarıya indirecek faaliyetin yatırımcıların ilgisini çektiği anlaşılıyor.

Google Trend‘lerden alınan verilere göre, lider kripto para biriminin yaklaşmakta olan yarılanma faaliyeti ile ilgili aramalar 2018’in ortalarından itibaren artmaya başladı ve şimdiden 2016 yılındaki yarılanma faaliyeti sırasındaki arama sayılarını solladı. Bu verilere öncelikle Arcane Research dikkat çekti ve 2016’da görülen arama sayılarının 2 katına ulaşıldığının altını çizdi.

Bitcoin yarılanma faaliyetine olan ilgi yılın başından beri artmaya devam etmektedir. Bu sene gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanmasında madencilik ödüllerinin blok başına 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşeceği bilinmektedir.

Kimileri daha önceki yarılanma faaliyetlerinden sonra görüldüğü gibi, bu yarılanma faaliyetinin sonucunda BTC fiyatlarının yükseleceğini söylemektedirler. Analistlere göre arz düşer ve talep sabit kalır ya da artarsa fiyatların yükselmesi de kaçınılmaz olur.

Tanınmış teknoloji şirketi Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back, ülkelerdeki merkez bankalarının koronavirüs etkisiyle sarsılan ekonomiyi desteklemek için büyük miktarlarda “parasal gevşeme(QE)” yapmakla meşgul olduğu bir zamanda, yarılanma faaliyetinin “parasal sıkılaştırma ” başlatacağını iddia ediyor.

Kripto para birimindeki bazı kişiler “Etkin Piyasalar Hipotezini” kullanarak , herkesin zaten yarılanma faaliyetinin gerçekleşeceğini bildiğini ve bu şekilde fiyatlandırılacağını belirtiyor. Bu ise madencilik blok ödülleri yarıya indirildikten sonra,kripto para biriminin fiyatının önemli ölçüde hareket etmeyeceği anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner