Yükleniyor...

Google’daki “Bitcoin Halving” Aramalarındaki Artış Yeni Zirveler İçin Umut Veriyor

Bitcoin yatırımcıları, kripto para biriminin yaklaşmakta olan halving (yarılanma) etkinliğinin fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.

Bitcoin halving

Bitcoin yatırımcıları, kripto para biriminin yaklaşmakta olan halving (yarılanma) etkinliğinin fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara veya daha yüksek seviyelere çıkarıp çıkarmayacağını merakı içerisinde.

Yatırımcıların Bitcoin Halving Beklentisi

Norveçli kripto para analiz şirketi Arcane Research tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, bu konuya olan ilgi Google aramalarına yansımış durumda. Google Trends’den derlenen verilere göre, “Bitcoin halving” kelime bütününün aramaları 2016’daki yarılanmadan bu yana rekor seviyelere çıktı.

Arcane Research’e göre, Google aramalarındaki bu artış 2020 yılında yaşanabilecek fiyat artışları için potansiyel bir katalizör görevi görebilir. Geçtiğimiz hafta Cuma günü yayınlanan raporda, Arcane, Bitcoin halvig’in büyük ilgi çektiğinin altını çiziyor ve bu ilginin bir kısmının daha önce Bitcoin’e yatırım yapmamış insanlardan geldiğini belirtiyor.

Arcane Research, her ne kadar arama ilgisinin fiyatlanma açısından bir şeylere gebe olabileceğini söylese de, “Bitcoin halving” aramalarının “Bitcoin” kelimesinden 30 kat daha düşük arama hacime sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin Halving Aramaları Bir Ayda 2 Kattan Fazla Arttı

Google Trends, “Bitcoin halving” için gerçek arama sayısını vermez ancak 19 Ocak’ta elde edilen son veriler, 2019’un Aralık ayında 15 olan trend katsayısının 35’e çıktığını gösteriyor.

En son yaşanan 2016’da gerçekleşen halving’de Bitcoin’in fiyatı 2 kat arttı ve takip eden yılda en yüksek seviyesine ulaşarak toplamda 13 kat artmış oldu. Birçok kripto para yatırımcısı halving’in Bitcoin fiyatını artıracağı görüşünde.

Halving ile Bitcoin’in Fiyatı 90.000 Dolara Çıkabilir

Alman bankası BayernLB analistleri, geçen yıl halving’in Bitcoin’in fiyatını 90.000 dolar civarında yeni rekor seviyesine ulaştırabileceği tahmininde bulundular. Ancak bazı yatırımcılar fiyatlanmanın çoktan gerçekleştiğini ve fiyata yansıdığını düşünüyor.

Kripto para endüstrisinde halving merakla bekleniyor. Bazıları etkinliğe kalan günleri, saatleri, dakikaları ve saniyeleri saymak için özel bir site bile oluşturdular. Bitcoinblockhalf.com’a göre, etkinlik 12 Mayıs’ta yani 108 gün içinde gerçekleşecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner