Yükleniyor...

Google CEO’sunun Oğlu Ethereum Madenciliği Yapıyor

Google kurucu ortağı Sergey Brin ve CEO'su Sundar Pichai'nin işlerinden çok daha fazla ortak noktaları var.

Google CE Ethereum Madenciliği

Google kurucu ortağı Sergey Brin ve CEO’su Sundar Pichai’nin işlerinden çok daha fazla ortak noktaları var. Hem teknoloji milyarderleri hem de Ethereum madenciliği yapan bilinçli genç oğlanları var. Google CEO’su Pichai, 11 yaşındaki oğlunun Ethereum madenciliği yaptığını söyledi.

Pichai, “Geçen hafta oğlumla birlikte yemek yiyordum ve Bitcoin hakkında konuşuyordum. Oğlum bahsettiğim şeyin Ethereum’da biraz farklı olduğunu söyledi.” diyor ve ekliyor “11 yaşındaki oğlum bana madencilik yaptığını söyledi.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Oğlunun kripto para madenciliği yapma çabasına yardımcı olacak bir donanım sunup sunmadığı sorusuna ise Pichai’nin cevabı hayır oldu. Ailesinin evinde sadece bir bilgisayar bulunduğunu ve oğlunun bu bilgisayar ile madencilik yaptığını belirtti.

Pichai, oğlunun sanal para birimleri hakkındaki bilgisinin fiat para birimlerinden çok daha fazla olduğunu söyledi. Bu nedenle oğluna gerçek paranın hayatta nasıl kullanıldığını açıklamak zorunda kaldığını dile getiriyor.

Temmuz 2018’de Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, oğluyla birlikte Ethereum madenciliği yaptığını açıklamıştı. Brin, “Bir iki yıl önce oğlum bir oyun bilgisayarı almam konusunda ısrar etti” diyor ve ekliyor “Ona söyledim, tamam eğer bir oyun bilgisayarına sahip olursak kripto para birimini benimsemeliyiz. Bu yüzden bilgisayara Ethereum madencilik yazılımı kurduk ve madencilik yapmaya başladık.”

Net serveti 47 milyar dolar olan Brin, kendisi ve oğlunun kripto para madenciliğinden biraz para kazandığını da söylemekten kaçınmıyor. Hatta espiriyle karışık “Birkaç kuruş, birkaç dolar kazandık” diyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x