Yükleniyor...

Google Cloud, Casper Labs ile Ortaklık Kuracağını Duyurdu

Google Cloud, büyük şirketlere ve devlet kurumlarına hizmet sağlayan Casper'ı geliştiren Casper Labs ile ortaklık kuracağını duyurdu.

googlecloud

Google Cloud, büyük şirketlere ve devlet kurumlarına hizmet sağlayan Casper’ı geliştiren Casper Labs ile ortaklık kuracağını duyurdu. 

Kurulacak olan ortaklığın bir parçası olarak Casper Labs, altyapısının bir kısmını Google Cloud’un sunucularına taşıyacak ve Casper blockchain’i üzerinde çalışan geliştiricilere bulut sağlayıcısının depolama ve barındırma hizmetlerine erişim imkanı sağlayacak. 

Casper Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Mrinal Manohar, Fortune’a yaptığı açıklamada: “Bu işbirliği, bu teknolojiyi kullanmak isteyen ancak nasıl kullanacağını bilmeyen insanlar için işleri gerçekten erişebilir hale getirmemize yardımcı oluyor.” ifadelerini kullandı. 

Google Cloud’un Kripto Ortaklıkları Devam Edebilir

Casper Labs’in Google Cloud’un büyüyen blockchain ortaklıkları listesine eklenmesi, Web3 girişimlerinin bir parçası olarak öne çıkıyor. Casper, teknolojisini büyük işletmelere ve devlet kurumlarına pazarladığından, Google Cloud’un Casper Labs ile olan bağlantısı da Web3 portföyünü çeşitlendirme girişimi olabilir. 

Casper Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Manohar, Casper’ın uzun vadeli müşterilere ve büyük kurumlara odaklanmasının Google Cloud için cazip olduğunu düşünüyor. Google’ın bulut bilişim bölümünden bir sözcü, Google’ın Casper’ı neden seçtiği konusunda ayrıntı vermeyi reddetti. Ancak, Google Cloud Web3 Mühendislik Direktörü James Tromans, konu hakkında bazı yorumlarda bulundu. Tromans, Casper Labs ile yapılan çalışma sayesinde, Google Cloud’un geliştiriciler için güvenli ve sürdürebilir bulut altyapısı sağlayabileceğini belirtti. 

Manohar, diğer blockchain’lerin aksine Casper’ın büyük kuruluşlar için cazip olmasını sağlayan bir dizi eklentiye sahip olduğunu söyledi. Bunlar arasında, blockchain’ler için özel olarak geliştirilmiş diller yerine mevcut programlama dillerini kullanması ve kullanıcıların özel blockchain’leri genel zincirleriyle karıştırabilmesi yer alıyor. Manohar, bu özelliğin Sosyal Güvenlik Kimlik numaraları gibi hassas bilgiler ile çalışırken önemli olduğunu da sözlerine ekledi. 

Manohar, Casper Labs’in tüm müşterilerini açıklamayacağını söylese de, bir patent şirketi olan IPwe ile olan ortaklığını örnek olarak gösterdi. 

Google Cloud’un Casper Labs ile yaptığı bu işbirliği, Web3 dünyasına attığı en son adım olarak öne çıkıyor. Şirket, 2022’nin ilk yarısında dijital varlıklar ve Web3 ekiplerinin kurulduğunu duyurmuştu. 2022 sonbaharında ise Google Cloud’un bazı müşterilerinin kripto para birimi ile sunucu alanı için ödeme yapmasına olanak tanıyan Coinbase ile bir ortaklık gerçekleştirmişti. Ardından geliştiricilerin Google’ın sunucularındaki blockchain’lere erişmesi ve bunları kullanması için kolaylaştırılmış bir araç olan Blockchain Node Engine’i piyasaya sürdü. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner