Yükleniyor...

Google Cloud, Polygon zkEVM’yi Optimize Edecek

Polygon Labs ve Google Cloud, Ethereum ölçeklendirme protokolünün altyapısının ve geliştirici araçlarının iyileştirilmesi ve benimsenmesini sağlamak için bir araya gelecek.

Google Cloud Solana icin Destek Ekleyecegini Duyurdu

Polygon Labs ve Google Cloud, Ethereum ölçeklendirme protokolünün altyapısının ve geliştirici araçlarının iyileştirilmesi ve benimsenmesini sağlamak için bir araya gelecek. 

Polygon PoS (proof-of-stake), Polygon zkEVM ve Polygon Supernets dahil olmak üzere Polygon’un temel protokolleri, Google Cloud’un çerçevesi ve geliştirici araçlarının sağlanmasından yararlanacak. Ortaklık, Polygon üzerinde Web3 ürünleri ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak, başlatmak ve büyütmek için geliştirici entegrasyonunu basitleştirmeyi amaçlıyor. 

İşlemler, Daha Hızlı ve Daha Ucuz Olacak

Google Cloud’un ekosistemle ortaklığının Polygon’un sıfır bilgi gelişimini ilerletmesi bekleniyor. 

Polygon zkEVM’nin sıfır bilgi kanıtlarının Google Cloud üzerinde test edilmesinin, mevcut altyapıya kıyasla daha hızlı ve daha ucuz işlemler ile sonuçlandığı bildirildi. Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ölçeklendirme çözümü olan Polygon zkEVM beta, Mart 2023’te ana ağa sunuldu. zkEVM beta sayesinde ağ üzerindeki işlem maliyetleri düşerken, akıllı sözleşme dağıtımlarının verimi arttı. 

Google Cloud’un Blockchain Node Engine’i, Polygon ekosistemi tarafından özel blok zinciri düğümlerinin edinilmesi, bakımı ve işletilmesi gibi zaman alan süreçlere ve maliyetli ek yüklere yardımcı olmak için kullanılacak. Bu özel entegrasyon, Polygon geliştiricilerinin Polygon PoS düğümlerini yapılandırma ve çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırmayı amaçlıyor. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Polygon Labs başkanı Ryan Wyatt, ortaklık sayesinde protokolün ekosistemine sağlayacağı çok çeşitli faydaların altını çizdi. Wyatt yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Bugün Google Cloud ile yapılan duyuru oyun, tedarik zinciri yönetimi ve DeFi alanlarındaki kullanım örneklerini mümkün kılarak işlem hacmini artırmayı amaçlıyor.” 

Ortaklık ayrıca, Polygon ekosistemi geliştiricilerine, Web3 ürünleri ve dApp’ler geliştiren şirketlere sermaye kaynakları sağlayacak. Erken aşamadaki Polygon Ventures destekli bazı girişimler de Google for Startups Cloud programından ve yeni başlatılan Web3’e özel avantajlardan yararlanabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner