Yükleniyor...

Google Cloud, SBF Tarafından Desteklenen Şirkete Yatırım Yaptı

İflas eden kripto para borsası FTX'in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried'ın finanse ettiği yapay zeka şirketine Google Cloud yatırım yaptı.

Google Odemeler Icin Coinbasei Secti

İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’ın finanse ettiği yapay zeka şirketine Google Cloud yatırım yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sam Bankman-Fried, FTX iyi günlerindeyken birçok şirkete yatırım yapmıştı. Bu yatırımlardan biri yapay zeka şirketi Anthropic’ti. Google Cloud, Anthropic’e 300 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Google Cloud, Anthropic’e Yüklü Bir Yatırım Yaptı

Google, daha önceden Sam Bankman-Fried tarafından fonlanan yapay zeka şirketi Anthropic’e 300 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. SBF, FTX borsası daha batmamışken birçok şirkete ve projeye yatırımlar gerçekleştirmişti. Bu yatırımlarından biri de Antropic’ti.

Sam Bankman-Fried, FTX iflas başvurusunu yapmadan önce Anthropic’e 500 milyon dolar bir yatırım yapmıştı. Google’ın şirketlerinden biri olan Google Cloud, Anthropic’e ciddi bir yatırımda bulundu. Google Cloud’un 300 milyon dolarlık yatırımı Financial Times tarafından açıklandı. Anthropic, yapılan yatırımın miktarı hakkında açıklama yapmadı ancak, Google Cloud ile birlikte bir yatırım ortaklığının kurulduğunu açıkladı.

Anthropic yapılan açıklamada daha önce Sam Bankman-Fried ve eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison’dan yatırım aldıklarını doğruladı. Anthropic’in yatırım toplama çağrısı Nisan 2022’de Sam Bankman-Fried liderliğinde gerçekleşmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x