Google, Ethereum Blockchain Veri Kümesini Kullanmaya Başladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Google, Ethereum Blockchain Veri Kümesini Kullanmaya Başladı

Google'ın 29 Ağustos tarihinde resmi blogunda yayınladığı bir gönderiye göre, Google Cloud ekibi, şirketin analitik için büyük veri ambarı olan BigQuery'de Ethereum (ETH) veri kümesini resmi olarak kullanmaya başladı.

google blockchain

Google’ın 29 Ağustos tarihinde resmi blogunda yayınladığı bir gönderiye göre, Google Cloud ekibi, şirketin analitik için büyük veri ambarı olan BigQuery’de Ethereum (ETH) veri kümesini resmi olarak kullanmaya başladı.

Ethereum Blockchain verileri veri kümesinde yayınlanıyor ve günlük olarak güncelleniyor. Google Cloud ekibinin açıkladığı gibi, araç, iş kararları alınmasına yardımcı olmak için oluşturuldu. Bununla birlikte, Ethereum mimarisinin geliştirilmesine öncelik vermek (örneğin güncellemeleri hazırlamak) ve bilanço ayarlamalarının (örneğin bir cüzdanın ne kadar hızlı yeniden dengelenebileceği gibi) yapılması hedefleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum Blockchain için işlem durumunu kontrol etme, cüzdan işlem ilişkilendirmelerini arama ve cüzdan bakiyelerini kontrol etme gibi rasgele işlevlerin kullanılabilmesi adına API’ler sunuldu. API’ların son noktalarına kolayca erişilemiyor. Bu nedenle BigQuery’nin OLAP özellikleri bu türdeki verileri bir araya getirmeye ve görselleştirmeye yardımcı oluyor.

Ayrıca, Google Cloud’a dayalı yazılım, Ethereum Blockchain’i Ethereum ağ geçidi defterinden günlük olarak veri ayıklaması gerçekleştiren ve tarih-bölümlenmiş verileri depolayan Ethereum ağıyla etkileşimde bulunmak üzere Birleşik Krallık tabanlı bir altyapı yazılımı sağlayıcısı olan Parity çalıştıran bilgisayarlarla senkronize ediyor.

Google Etherium Transferi

Google, yeni aracının kullanımlarına ilişkin bazı örnekleri de paylaştı. Bunlardan biri  CryptoKitties’e işlem sayımıyla en popüler ERC-721 akıllı sözleşmesi olan Ethereum Blockchain’i temel alan bir görsel oyunla ilgili. BigQuery, en az 10 CryptoKitties ve üreme zindeliği için (boyutu) hesaplardaki verileri topluyor.

Google CryptoKitties

Google bu yıl, Blockchain tabanlı araçlara ve hizmetlere yoğunlaştı. Şubat ayında şirket, işlemleri görselleştirmek, anormallikleri tespit etmek ve Blockchain defterinden gerekli verileri çıkarmak için Bitcoin (BTC) Blockchain için benzer bir araç oluşturdu. Şirket, Google Cloud platformunda yeni dağıtımlı defter (DLT) çözümleri sunmak için iki blok zinciri odaklı firma olan Digital Asset ve BlockApps ile de ortaklık kurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x