Anasayfa Haberler Google, Ethereum Reklamlarını Engelliyor

Google, Ethereum Reklamlarını Engelliyor

Bu haftanın başlarında Sırbistan’daki bir Ethereum startup’ı, Google’daki reklamlarının belirli bölgelerde gösterilmediğini keşfetti. Durumu araştıran şirket, “Ethereum” anahtar kelimesinin Google Reklamları’nda tamamen yasaklandığını ve platformdaki kullanıcılara gösterilmediğini tespit etti.

Ethereum Kelimesi Kara Listede

Reklamlarının gösterilmediğini tespit eden startup, Ethereum ile ilgili reklamların gösterilmemesiyle ilgili bilgi almak için Google’la bağlantı kurmaya çalıştı. Startup’ın bir temsilcisi Google’ın kendilerine cevap vermediğini aktardı. Şirket temsilcisi, akıllı sözleşme denetim hizmetleri için daha fazla görünürlük elde etmelerine yardımcı olması adına son 6 aydır Google Reklamları’nı kullandıklarını ve son birkaç gündür garip bir değişiklik olduğunu fark ettiklerini belirtiyor. Google’ın “Ethereum” anahtar kelimesini kara listeye aldıklarını gördüklerini dile getiren temsilci, kampanyalarında “Ethereum” geçen anahtar kelimelerin geçtiği reklamların 9 Ocak’tan beri gösterilmediğini söylüyor.

Google’ın genel olarak Ethereum veya kripto para reklamlarını kara listeye almadığı gelen bilgiler arasında. Ancak, 2018’in başında kripto para sektöründe görülen dolandırıcılık vakalarının artması nedeniyle bir müdehale olduğu kuvvetle muhtemel. Daha önce arama motoru devi, Mart ayında kripto para reklamlarını yasakladığını ve Eylül 2018’de yasağın kaldırıldığını duyurmuştu. Google’ın yöneticisi Scott Spender, Google’ın ilk başta kripto para reklamlarına genel bir yasak getirdiklerini söylemişti. O dönem analistler artan kripto para dolandırıcılığından dolayı Google’ın reklamları yasakladığını öne sürdüler. Beş ay sonra kripto para reklamlarına yeniden izin verilmeye başlandı, ancak bu iznin yalnızca belirli şirketlere sunulduğu görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Mustafa Dursunhttps://www.coinkolik.com
Kripto para meraklısı ve kripto para yatırımcısı. Kripto para olarak kabul edilmese de Ripple'a özel ilgili. İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
55,196.852.73%