Yükleniyor...

Google Etkisiyle Hedera Hashgraph (HBAR) 1 Saatte Yüzde 70 Yaptı!

Google Cloud Platform, bugün yaptığı açıklamayla kurumsal ve kamuya açık dağıtık defter (DLT) platformu Hedera Hashgraph'ın yönetim kurulunun bir üyesi olduğunu duyurdu.

Hedera Hashgraph HBAR

Google Cloud Platform, bugün yaptığı açıklamayla kurumsal ve kamuya açık dağıtık defter (DLT) platformu Hedera Hashgraph’ın yönetim kurulunun bir üyesi olduğunu duyurdu.

Google’ın arama motoru Google ve Youtube gibi sitelerin de kullandığı sunucu altyapı hizmetlerini son kullanıcıya sunduğu bulut bilgi platformu Google Cloud Platform, yayımladığı blog gönderisinde “konsey üyeliğimizin bir parçası olarak Google Cloud bir Hedera ağ düğümü işletecek ve defter verilerini GCP’nin diğer herkese açık DLT veri kümeleriyle birlikte analitik için kullanılabilir hale getirmek ve DLT ağları ve merkezi olmayan uygulamalar için GCP’nin tercih edilen bulut sağlayıcısı konumunu destekleyecek” denildi.

Google Cloud geliştirici savunucusu Allen Day, “Hedera’nın bugüne kadar başardığından ilham alıyoruz ve dağıtık defter teknolojisi ile mümkün olanları desteklemek için altyapı ve teknolojiler sağlamayı dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Hedera’ya göre Google Cloud’un yaklaşımı zaten mevcut olan ilişkinin derinleşmesi anlamına geliyor. Hedera’nın ürün başkan vekili Atul Mahamuni yaptığı açıklamada, “Başlangıçta kullanım kolaylığı, ağ avantajları ve genel platform performansı için Google Cloud’a başvurduk. Google Cloud Platform, kurumsal kullanıma hazır DLT’nin benimsenmesini büyük ölçüde sağlama hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak mükemmel bir temeldi.” açıklamasını yaptı.

Hedera yönetim konseyinin diğer üyeleri arasında IBM, Deutsche Telekom, Boeing, Nomura ve Tata Communications yer alıyor.

Google Cloud Platform’un duyurusunun ardından Hedera ağının token’ı HBAR’ın fiyatı sadece bir saatte yüzde 70’den fazla yükseldi ve yazım sırasında 0,0323 dolardan işlem görüyor.

Hedera Google


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x