Yükleniyor...

Google Pay ve Apple Pay Bitcoin Satın Almak ve Harcamak İçin Kullanılabilecek

Çökmekte olan piyasalara rağmen, şirketler Bitcoin ve kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesini artırmak için çok çalışıyor.

bitcoin 2048x1280 1

Çökmekte olan piyasalara rağmen, şirketler Bitcoin ve kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesini artırmak için çok çalışıyor. İki ayrı duyuruda, Coinbase ve popüler internet tarayıcısı Opera, bu konuda ciddi adımlar attıklarını açıkladı.

Google Pay ile Kullanılabilen Coinbase Kartı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, kullanıcılarının Visa ile ortaklık yoluyla bir kripto para kartı almasına izin veriyor. Artık kart, kullanıcıların Google Pay’i kullanarak doğrudan Coinbase hesaplarından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini harcamalarını sağlıyor. Bu, kullanıcıların kripto para birimleri ile mobil ödeme yapmasına izin veren ilk şirket. Bu seçenek şu anda İngiltere, Belçika, Finlandiya, Fransa, İtalya, Slovakya ve diğer birkaç Avrupa ülkesi gibi belirli ülkelerde kullanılabiliyor. Ancak, Coinbase’e göre, kart desteği bu yıl boyunca genişleyecek. Bununla birlikte, kartın Apple Pay’de hala desteklenmediğine dikkat etmek önemli.

Opera, Apple Pay ile Bitcoin Satın Almayı Sağlıyor

Opera, kripto para ödemelerini altyapısına dahil etmek için çok çalışan popüler bir internet tarayıcısı. Tarayıcı şimdi ABD’deki kullanıcıların Apple Pay ve banka kartları aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum satın almalarına izin veriyor. Opera bunu yapabilmek için web tabanlı çözümlerde uzmanlaşmış bir ödeme firması olan Wyre ile ortaklık kurdu.

Raporlar, Wyre tarafından tahsil edilen ücretlerin işlem başına 0.30 $ +% 2.9’a ayarlanacağını bildiriyor. Bu yeni özellik Opera’nın üç tarayıcısı için kullanılabilir – iOS Opera Touch, Android ve masaüstü tarayıcısı.

Bu çalışmalar, insanların Bitcoin alma istekleriyle doğru orantılı. Google Arama Trendleri’nden elde edilen veriler, “Bitcoin Satın Al” aramasının, bu yazı yazıldığı sırada “Altın Al” aramalarıyla neredeyse aynı olduğunu ortaya koyuyor. Dahası, birkaç gün önce, Bitcoin’in fiyatı düştüğünde, “Bitcoin Satın Al” terimi altın için yapılan aramaları da geçmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x