Google Play, dijital varlık politikasını NFT'lere izin verecek şekilde güncelledi • Coinkolik
Yükleniyor...

Google Play, dijital varlık politikasını NFT’lere izin verecek şekilde güncelledi

Google Play, politikasını oyunlar ve uygulamalarda NFT'lere izin verecek şekilde güncelledi.

google

Google Play, politikasını oyunlar ve uygulamalarda NFT’lere izin verecek şekilde güncelledi.

Blockchain teknolojisinin en gözde ürünlerinden olan NFT‘lere ilgi gün geçtikçe yeniden canlanıyor. Bununla birlikte Google Play, uygulama ve oyunlarda NFT’lere izin vermek için politikasını güncelledi.

Google Play, NFT’ler için politikasını güncelledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Google Play, uygulamalarda ve oyunlarda NFT‘lere izin vererek simgeleştirilmiş dijital varlıklarla ilgili politikasını değiştirdiğini duyurdu.

Şirket, geliştiricilerin, kullanıcıların uygulamalarda dijital varlık satın almasına, satmasına veya kazanmasına izin verme olanağını açtı. Ancak bu, geliştiricilerin Play Console’da uygulamada Blockchain tabanlı ögelerin olduğunu belirtmeleri gerektiği anlamına geliyor.

Bu değişiklik, iş ortaklarının geleneksel oyunları yeniden tasarlamalarını ve benzersiz NFT ödülleri aracılığıyla kullanıcı bağlılığını artırmalarını sağlayacak.

yapay zeka nft ve analitik ginoa ile birlesiyor

Google Play’in bu değişiklikle birlikte, gerçek parayla kumar, oyunlar ve yarışmalar politikasını koruduğu ve kumar uygunluk gereksinimlerini karşılamayan uygulamaların NFT kazanma şansı için oyun içi öge satın alımının tanıtımını yapamayacağı belirtti.

Google, daha önce Blockchain tabanlı uygulamalara ilişkin politikasıyla ilgili belirsizlik yaratmıştı. Ancak son zamanlarda Web3’e yönelik bir değişiklik sinyali vererek, ArDrive Mobile gibi merkeziyetsiz veri depolama uygulamalarına izin verdi. Axie Infinity: Origins’i belirli Google Play pazarlarında listelemeye başladı. Ayrıca Google Cloud, Nisan 2023’te Web3 geliştiricilerine destek sağlayacak bir girişim duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x