Yükleniyor...

Google “Plex” Hizmeti İle Dijital Bankacılık Dönemine Giriyor

Google, Google Pay'in yenilenen dijital cüzdan platformunda yer alan çevrimiçi çek ve tasarruf hesapları sunan yeni hizmeti Plex'i kullanıcılarına sunmak için Citibank ile işbirliği gerçekleştirdi.

google dijital odeme sistemleri min

Google, Google Pay’in yenilenen dijital cüzdan platformunda yer alan çevrimiçi çek ve tasarruf hesapları sunan yeni hizmeti Plex’i kullanıcılarına sunmak için Citibank ile işbirliği gerçekleştirdi.

New York merkezli finansal hizmetler devi yaptığı basın açıklamasında, “Citi Plex Hesabı” ile Citibank müşterilerinin hesaplarına doğrudan “Google Pay” uygulaması içinden erişim sağlanabilecek.

ABD Tüketici Bankacılığı CEO’su Anand Selva, firmanın kullanıcılarına daha akıcı bir mobil bankacılık deneyimi sunmak için Google ile birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

“Bir yıldan biraz daha uzun süre önce, bankacılıkta %100 dijital ve farklı bir deneyim yaratmak için Google ile bir yolculuğa çıktık. Citi Plex Hesabı, müşterilere parmaklarının ucunda, her zaman açık, sorunsuz, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için tasarlandı.”

Citibank Başkanı ve CEO’su Jane Fraser, ortaklığın yeni tür müşterilere ulaşmak için bir girişim olduğunu belirtti.

“Bu işbirliği bize perakende bankamızda önemli bir büyüme için platform desteği sağlıyor. İlgili ekosistemlerimizin gücünü ortaya çıkararak, mevcut ilişkilerimizi derinleştirebilir ve katlanarak daha büyük büyük ve yeni nesil müşterilere hizmet edebiliriz.”

Citi, Google Pay’in yeni hizmeti Plex Hesabı’nın kullanıcılardan hesaplarında minimum bakiye bulundurmaları gerekmeyeceğini ve aylık hesap ücretinin de bulunmadığını belirtti. Ek olarak Plex Hesabı, kullanıcıların anında erişebileceği bir dijital Mastercard seçeneği de sunuyor.

Google Pay’in yeni dijital bankacılık özelliklerinden yararlanmak isteyen kullanıcılar, uygulamayı indirebilir ve Citi Plex Hesabı bekleme listesine kaydolabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner