Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Ekonomi Google "Plex" Hizmeti İle Dijital Bankacılık Dönemine Giriyor

Google “Plex” Hizmeti İle Dijital Bankacılık Dönemine Giriyor

ABONE OL:google-news

Google, Google Pay’in yenilenen dijital cüzdan platformunda yer alan çevrimiçi çek ve tasarruf hesapları sunan yeni hizmeti Plex’i kullanıcılarına sunmak için Citibank ile işbirliği gerçekleştirdi.

New York merkezli finansal hizmetler devi yaptığı basın açıklamasında, “Citi Plex Hesabı” ile Citibank müşterilerinin hesaplarına doğrudan “Google Pay” uygulaması içinden erişim sağlanabilecek.

ABD Tüketici Bankacılığı CEO’su Anand Selva, firmanın kullanıcılarına daha akıcı bir mobil bankacılık deneyimi sunmak için Google ile birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

“Bir yıldan biraz daha uzun süre önce, bankacılıkta %100 dijital ve farklı bir deneyim yaratmak için Google ile bir yolculuğa çıktık. Citi Plex Hesabı, müşterilere parmaklarının ucunda, her zaman açık, sorunsuz, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için tasarlandı.”

Citibank Başkanı ve CEO’su Jane Fraser, ortaklığın yeni tür müşterilere ulaşmak için bir girişim olduğunu belirtti.

“Bu işbirliği bize perakende bankamızda önemli bir büyüme için platform desteği sağlıyor. İlgili ekosistemlerimizin gücünü ortaya çıkararak, mevcut ilişkilerimizi derinleştirebilir ve katlanarak daha büyük büyük ve yeni nesil müşterilere hizmet edebiliriz.”

Citi, Google Pay’in yeni hizmeti Plex Hesabı’nın kullanıcılardan hesaplarında minimum bakiye bulundurmaları gerekmeyeceğini ve aylık hesap ücretinin de bulunmadığını belirtti. Ek olarak Plex Hesabı, kullanıcıların anında erişebileceği bir dijital Mastercard seçeneği de sunuyor.

Google Pay’in yeni dijital bankacılık özelliklerinden yararlanmak isteyen kullanıcılar, uygulamayı indirebilir ve Citi Plex Hesabı bekleme listesine kaydolabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDailyhodl
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar