Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri EOS (EOS) Google, Popüler Altcoin'le Önemli Bir Anlaşma Sağladı

Google, Popüler Altcoin’le Önemli Bir Anlaşma Sağladı

ABONE OL:google-news

Google Cloud, blok üreticisi olmak için Block.one isimli EOS topluluğuna katıldı. Block.one, bugün Google Cloud’un EOS topluluğuna katılmayı planladığını ve bir “EOS Blok Üreticisi” olma yolunda adımlar attığını paylaştı.

Block.one, U.Today ile özel olarak paylaşılan bir basın bülteninde, teknoloji devi Google’ın Google Cloud uygulamasının EOS topluluğuna katılmayı ve EOS ağında bir blok üreticisi olmayı planladığını açıkladı. Google Cloud’un bu katılımı hem EOS hem de Google için önemli bir kilometre taşıdır. EOS ağında bir blok üreticisi (BP) adayı olmak ve buna katılım sağlamak, firmanın EOS’tan faydalanması anlamına gelecektir.

Google Cloud, topluluğa katılarak, blockchain teknolojisini kullanan şirketlerin artık gerçekten depolanan verileri korumasını ve böylece kullanıcılar için sorunsuz bir şekilde erişilebilir olmasını sağlayacak.

Block.one ekibi, basın bülteninde Google Cloud’un kararını sıcak bir şekilde karşıladıklarını bildirdi. CTO Dan Larimer’e göre, Google Cloud altyapısını Block.one’a sağlamaya devam edecek. Larimer, “Güvenli oracle’lar, zincirler arası işlem raporlama, anahtar yönetimi ve yüksek bütünlüklü tam düğüm doğrulama aracılığıyla, Google Cloud’un gizli bilgi işlem altyapısı, blok zinciri teknolojisinin güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve merkeziyetsizliğini artıracak” ifadelerini kullandı.

Ayrıca blockchain devinin Google Cloud’un blockchain’in tüm avantajlarından yararlanmasını sağlayacağını belirten CEO Brendan Blumer, şunları söyledi:

“Google Cloud’u EOS topluluğuna davet ediyoruz ve EOS ağına katkılarından dolayı heyecan duyuyoruz.”

Google Cloud Henüz Üretici Olamadı

EOS ağında bir blok üreticisi olmak için token sahiplerinin BT devi lehine bir seçim yapması gerekiyor. Google Cloud, EOS’un ağ operasyonuna seçilmiş bir blok üreticisi olarak katılımlarını vurgulayacak bir mikro site de yayınlayacak.

EOS, yazının yazıldığı sırada bu duyurunun ardından %12’lik bir artış yaşayarak 2.82 dolardan işlem görüyordu. EOS ayrıca son 7 günde de %9 oranında yükseliş yaşadı. Bu duyuru EOS’un yükselişine hız katmış gibi duruyor.

Block.one Hakkında

Block.one, yüksek performanslı blockchain teknolojilerinde uzmanlaşmış bir yazılım firmasıdır. Dağıtılmış defter yeniliğinde bir öncü olan Block.one, yaygın olarak blockchain gücü ve ölçeklenebilirliği için pazar lideri olarak kabul edilen EOSIO açık kaynaklı yazılımını geliştirir. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler ve geliştiriciler güvenli, şeffaf ve performanslı dijital altyapılar oluşturmak için EOSIO kullanıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar