Yükleniyor...

Google Trendler Doğruluyor: Balinaların ve Yatırımcıların Bitcoin’e İlgisi Arttı

Geçtiğimiz ay itibariyle en az 1.000 BTC içeren Bitcoin adresleri ciddi bir artış yaşarken, perakende ilgisi de bu yılın en yüksek seviyesine ulaştı

google trendler dogruluyor balinalarin ve yatirimcilarin bitcoin e ilgisi artti

Geçtiğimiz ay itibariyle en az 1.000 BTC içeren Bitcoin adresleri ciddi bir artış yaşarken, perakende ilgisi de bu yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin, fiyatı önemli ölçüde arttığı için son birkaç ayda çekici bir yatırım aracı haline geldi. Yeni verilere göre, en az 1000 BTC’ye sahip adres sayısı rekor tazeledi.

Bitcoin Yatırımcıları Artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, Ekim ayının başından bu yana son birkaç yılın en yüksek seviyeleri ile sonuçlanan düşüşler yaşadı. En sonuncusu BTC’yi yaklaşık 19.000 dolara çıkardı. Yani, kripto paranın değerini iki aydan kısa bir süre içinde neredeyse ikiye katladı.

Genel olarak, bu tür etkileyici fiyat gelişmeleri dikkat çeker ve analiz şirketi Santiment’ın verileri de farklı değil.

Bitcoin balinaları veya en az 10.000 BTC içeren adresler, 2020’nin en yüksek sayısı olan 114’e yükseldi. Yayın saati itibariyle 18.500 dolar civarında seyreden mevcut BTC fiyatı ile bu adresler yaklaşık 185 milyon dolar değerine karşılık geliyor. 

1.000 ila 10.000 arasında Bitcoin içeren adres sayısı da arttı. Santiment’e göre, adres sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.449’a ulaştı. Bu adresler, Mart ayı ortasındaki satışlardan kısa bir süre sonra Nisan ayında 2.000’e düşmüştü.

Google Trendler Verileri Doğruluyor

Büyük Bitcoin miktarlarına sahip adreslerin yanı sıra, perakende ilgisi de son zamanlarda artış gösterdi. Bu alana ilginin iyi bir göstergesi olan Google Trendler verileri, Ekim başından bu yana önemli bir büyüme sergiledi.

Grafiğin gösterdiği gibi, dünya çapında “buy Bitcoin” (Bitcoin satın al) aramaları geçtiğimiz hafta itibariyle yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Hatta Mayıs ortasındaki halving etkinliğinde meydana gelen çılgınlığı bile aştı.

Bununla birlikte, makro ölçek hala büyümeye yer olduğunu gösteriyor. İlgi yüksek olmasına rağmen 2017’nin sonları ve 2018’in başlarındaki verileri yakalamak için hâlâ uzun bir yol var gibi görünüyor.

Söz konusu dönem, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara doğru ilerliyordu ve perakende ilgisi de bu doğrultuda artış göstermişti. BTC şu anda bu fiyat seviyesine yaklaşmış olsa da, Google Trendler verileri kitlelerin henüz gelmediğini gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x