Yükleniyor...

Google Trends Verilerine Göre Haziran Ayında En Çok Aranan Kripto Para Birimleri

Google Trends’den elde edilen verilere göre, dünya çapında son bir ay içerisinde popüler kripto para birimleri arasından Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) en çok arananlar listesine girdi.

encokaranan 2

Google Trends’den elde edilen verilere göre, dünya çapında son bir ay içerisinde popüler kripto para birimleri arasından Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) en çok arananlar listesine girdi. Bitcoin Haziran ayı içerisinde birçok kez iniş çıkış yaşamasına rağmen, Google arama motorunda en çok aranmasının sebebi 14 Haziran tarihinde piyasa değerinin 41.000 doları aşması oldu.

image1
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Google web aramalarında Bitcoin ile ilgili “El Salvador” ve “El Salvador Bitcoin?” gibi kelime gruplarının artış göstermesinin sebebi 9 Haziran tarihinde Orta Amerika ülkesi olan El Salvador’un Bitcoin’i ülkede yasal para birimi olarak kabul etmesi oldu.

image2

CoinMarketCap verilerine göre popüler kripto paralar arasında ilk 5’te yer almamasına rağmen en çok dikkat çeken Dogecoin, hızlı yükselişlerinin ardından 22 Haziran günü içerisinde %27 gerileyerek Twitter da TT oldu. Dogecoin’i dünya genelinde en çok Amerika Birlişik Devletleri arattı.

CoinMarketCap sıralamasında 2. sırada yer alan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesine 12 Mayıs’ta ulaşmıştı ve şu an da  2.322,18 dolardan işlem görmekte.

Ethereum’u Dünya genelinde en çok aratan ülke Sırbistan oldu. Sırbistan’ı,

  • Kanada
  • İrlanda
  • Macaristan 
  • İsveç takip etti.
image5

Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
uzayhorozu
uzayhorozu
1 yıl önce

doge hiçbir dayanağı olmayan kulaktan dolma popilst bir yapıda hareket ediyor insanlara algısal olarak kabul ettirilmeye çalışılıyor ymarım zararları çok büyğk olmaz

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x