Yükleniyor...

Google, Web3 Yolunda BlockFi’ın Eski Yöneticisi ile Yürüyecek

Google, web3 ekosistemini genişletmek amacıyla iflas eden BlockFi'ın eski yöneticisini işe aldı.

Google Web3 Yolunda BlockFiin Eski Yoneticisi ile Yuruyecek

Google, web3 ekosistemini genişletmek amacıyla iflas eden BlockFi’ın eski yöneticisini işe aldı.

Google Cloud, yeni ürünlerin geliştirilmesini, işlemlerini, depolanmasını ve dağıtımını destekleyerek; blokzincir teknolojisi üzerinde yeni web kullanımları ve uygulamaları oluşturmak isteyen şirketleri kapsayan web3 ekosistemini etkinleştirmeyi amaçlıyor. Müşterileri arasında Coinbase, Dapper Labs, Sky Mavis, Nansen ve Hedera gibi en iyi kripto para birimi ve web3 ile ilgili ekipler yer alıyor. Bu doğrultuda da BlockFi eski yöneticilerinden Rishi Ramchandani, liderlik görevini üstlenecek.

Google, Web3 Liderini BlockFi’ın Eski Yöneticilerinden Seçti

Sorunlu kripto kredi kuruluşu BlockFi’nin eski bir yöneticisi, Web3 üzerinde çalışmak üzere Alphabet Inc. şirketine bağlı Google’da göreve başlıyor.

BlockFi, Sam Bankman-Fried’in FTX borsası ve Alameda Research‘ü içeren imparatorluğunun hızla çökmesinin ardından geçen ay iflas başvurusunda bulundu. Rishi Ramchandani, Haziran 2020’den bu aya kadar BlockFi’nin Asya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevinde rol alıyordu.

Ramchandani, Google Cloud hizmeti müşterilerine, iş ortağı mühendisliğine ve Web3 ile ilgili bir çabaya odaklanan bölümün Genel Müdürü olan Mitesh Agarwal‘ın sosyal medya sitesindeki bir gönderisine göre, Google’da APAC Web3 Lideri olarak şirketle birlikte yol alacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x