Yükleniyor...

Google’daki Kripto Aramaları Dip Seviyede!

Google aramalarında 100 üzerinden 17 puan alan kripto kelimesi, 2021'in Mayıs ayından bu yana en düşük değere geldi.

metaverse Google

Google aramalarında 100 üzerinden 17 puan alan kripto kelimesi, 2021’in Mayıs ayından bu yana en düşük değere geldi.

Google Trends’ten alınan veriler doğrultusunda, “kripto” terimi şu anda 17 puana sahip ve bu değer, Mayıs 2021’den bu yana ki en düşük seviyeyi işareti ediyor. LUNA’nın batışı, FTX’in kapanması, son zamanlarda artan düzenleyici baskılar, eski kripto borsalarının iflas bildirisi, kripto dostu bankalarda yaşanan problemler, siber saldırılar derken neredeyse her ay gözden düşen kripto endüstrisi, bu veriyi Google Trends’te de göstermiş oldu.

7e476ec1 79f3 4389 9e2b 270406c995d0

Kriptoya Olan İlgi Azalıyor mu?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Özellikle de Terra ekosistemindeki problemler ve FTX’in çöküşü, kripto ekosistemine darbe vurarak, sektörü zor bir sürece sokmuştu. O zamandan günümüze henüz net olarak boğa piyasası yaşamamış olan kripto piyasası, birçok yatırımcının bu alandan ayrılmasına yol açtı. Genellikle boğa sezonunun son zamanlarında kripto ticaretine dahil olan yatırımcılar, 2021’den bu yana ara yükseliş sezonlar haricinde çok fazla işin içine girmediler.

69.000 dolardan 15.600 dolara gelen BTC, güncel olarak 26.800 dolardan fiyatlıyor. Henüz dışardan yatırımcının veya yeni yatırımcının piyasaya bariz bir şekilde dahil olamaması, kriptoya olan ilginin yetersizliğini gösteriyor. 17 puana gelen Google Trends verisi, bu durumun en net örneği oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x