Yükleniyor...

Google’dan Blockchain Şirketlerine 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım

Teknoloji devi Google ana şirketi Alphabet, blockchain şirketlerine Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında 1,5 milyar dolar yatırım yaptı.

Googledan Blockchain Sirketlerine 1.5 Milyar Dolarlik Yatirim

Teknoloji devi Google ana şirketi Alphabet, blockchain şirketlerine Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında 1,5 milyar dolar yatırım yaptı.

Forbes’in en değerli markalar listesinde zirveye oynayan Google’ın teknoloji şirketi olarak blockchain’den uzak durması kaçınılmaz. Google’ın yaptığı yatırımların miktarı da bunun aksini ortaya koymuyor. Google, 1 yıla yakın bir süreçte blockchain sektörüne diğer herhangi bir halka açık şirkete kıyasla en fazla yatırım yapan şirket oldu.

Google’dan 4 Farklı Blockchain Şirketine Odaklandı

Şirketin, dijital varlık saklama platformu Fireblocks, Web3 oyun şirketi Dapper Labs, Bitcoin altyapı aracı Voltage ve risk sermayesi şirketi Digital Currency Group olmak üzere dört blockchain şirketine odaklanarak blockchain teknolojilerine 1,5 milyar dolar yatırım yaptığı belirtiliyor.

Google’ın ana şirketi Alphabet, blockchain ve kriptoya yatırım yapan ilk 40 kamu kuruluşuna kıyasla en fazla yatırım yapan şirket olarak öne çıkıyor.

Diğer büyük kurumsal yatırımcılar arasında 1,17 milyar ABD doları yatırım yapan varlık yönetimi şirketi BlackRock, 1,11 milyar ABD doları yatırım yapan yatırım bankacılığı şirketi Morgan Stanley ve toplam 979,2 milyon ABD doları yatırımla elektronik şirketi Samsung yer alıyor.

Blockdata verileriyle hazırlanan listede firmaların yaptığı yatırımları görebilirsiniz:

blockdata yatirim miktarlari

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner