Google'ın Eski Çalışanı, Coinbase'den Destek Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Google’ın Eski Çalışanı, Coinbase’den Destek Aldı

Beş yıl boyunca Google’ın reklamcılık işini yöneten Sridhar Ramaswamy, nxyz adında bir Web3 şirketi kurdu.

Googlein Eski Calisani Coinbaseden Destek Aldi

Beş yıl boyunca Google’ın reklamcılık işini yöneten Sridhar Ramaswamy, nxyz adında bir Web3 şirketi kurdu.

NFT’ler ve kripto cüzdanlarıyla ilgili veriler aktarmak amacıyla kurulan nxyz, blockchain ağlarını ve bunlarla ilişkili uygulamaları tarıyor. Ardından sonuçları gerçek zamanlı olarak geliştiricilere aktarıyor.

Nxyz’ye Coinbase’den Yatırım Desteği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2015 yılından 2018’e kadar Google’ın reklamcılık işlerinin yöneticiliğini yapan Sridhar Ramaswamy, nxyz isimli şirketin faaliyete geçtiğini duyurdu.

Şirket, kripto odaklı girişim fonu Paradigm liderliğindeki bir finansman turunda Coinbase, Sequoia ve Greylock’tan ek destekle 40 milyon dolar topladı.

Google’ın eski yöneticisi, yeni girişimiyle blockchain’de arama yapmayı kolaylaştırmak istiyor. Nxyz, bu yılın başlarında, herhangi bir reklam içermeyen ve çevrimiçi izleme araçlarını engelleyen bir arama motoru olan Neeva’daki bir mühendis ekibi tarafından tasarlandı.

Kripto cüzdanlarında ne kadar tutulduğu veya hangi NFT’leri satın alındığı gibi konularda aranan veriler için blockchain’leri ve uygulamaları tarayan nxyz, şu anda Ethereum, Polygon ve Binance ağlarını destekliyor. Ramaswamy, zamanla daha fazla ağı dahil etmek istediğini de belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x