Yükleniyor...

Görevden Alınan BitMEX CEO’su Eski İşverenine Dava Açtı

BitMEX'in eski CEO'su, haksız fesih ve sözleşme ihlali nedeniyle kripto borsasına dava açtı.

Gorevden Alinan BitMEX CEOsu Eski Isverenine Dava Acti

BitMEX’in eski CEO’su, haksız fesih ve sözleşme ihlali nedeniyle kripto borsasına dava açtı.

Dava, Höptner‘in yasal temsilcileri Kelvin Chia Partnership tarafından, Bitmex’in arkasındaki Seyşeller’de kayıtlı kuruluş olan HDR Global Ltd’nin Singapur’daki bir şubesi olan Three Fins Pte Ltd’ye karşı Singapur Cumhuriyeti Yüksek Mahkemesi Genel Bölümü’nde açıldı.

BitMEX’in Eski CEO’sundan Borsaya Dava

Kripto borsası BitMEX’in kısa süre önce görevden alınan CEO’su Alexander Höptner, haksız fesih ve sözleşme ihlali nedeniyle eski işverenine karşı 3,4 milyon dolarlık bir talepte bulundu.

Höptner, bugün Singapur Yüksek Mahkemesi’ne yaptığı başvurusunda, BitMEX’in milyonlarca dolar maaş ve ikramiye ödemekten kaçınmak için kendisine karşı temelsiz bir iç soruşturma yürüttüğünü iddia ediyor. İddiaya göre bu soruşturma, Höptner’in Hong Kong’dan Singapur’a ve daha sonra Almanya’ya taşınmasına odaklandı ve taşınmaları finanse etmek için şirket fonlarını kötüye kullandığı sonucuna vardı. Bu da Ekim ayı sonlarında işten çıkarılmasının iddia edilen dayanağı oldu.

BitMEX CEOsu Gorevi Birakti

Höptner’in avukatları şirketin suçlamalarını tamamen temelsiz olarak nitelendiriyor. Aynı zamanda BitMEX’in Höptner’e 3,4 milyon dolar artı tazminat borçlu olduğunu söylüyor. Bu rakam 2.4 milyon dolarlık ikinci yıldönümü ikramiyesi, maaşlar ve konut ve eğitim ödeneklerinden oluşuyor.

BitMEX sözcüsü ise eski CEO tarafından ortaya adılan iddialara mahkemede yanıt vereceklerini söyledi. Duruşma tarihi 25 Ocak olarak belirlendi.

Güncelleme: Konuyla ilgili BitMEX’ten bir açıklama yapıldı:

“Konu, Singapur Mahkemesi önünde muallakta olduğundan, bu aşamada herhangi bir önemli yorumda bulunamıyoruz. Alexander Höptner tarafından öne sürülen iddialara en uygun yer olan mahkemede yanıt verecek ve kendimizi savunacağız”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner