Grand Theft Auto Yapımcısından NFT Yasağı • Coinkolik
Yükleniyor...

Grand Theft Auto Yapımcısından NFT Yasağı

Grand Theft Auto (GTA) yapımcısı Rockstar Games, üçüncü taraf sunucularda NFT ürünlerini yasaklayacağını bildirdi.

Grand Theft Auto Yapimcisindan NFT Yasagi

Grand Theft Auto (GTA) yapımcısı Rockstar Games, üçüncü taraf sunucularda NFT ürünlerini yasaklayacağını bildirdi.

Dünyanın en çok sevilen oyunlarından biri olan GTA’nın yapımcısı Rockstar Games, yeni bir karar aldı. Üçüncü taraf sunucu hizmetlerine NFT yasağı getirmesi, dikkat çekti. Özellikle ABD merkezli birçok oyun şirketi, bu kararları almaya başladılar. Henüz regülasyon sürecine girmeyen kripto paralar ve NFT, kurumsal şirketleri tedbirli yaklaşmaya yönlendiriyor. Son günlerde yaşanan NFT hırsızlıklığı, dolandırıcılık veya kripto para borsalarının iflasları öne çıktı. Bu olaylar, sektördeki tüm oyuncuları olumsuz yönde etkiledi. Oyun şirketlerinin NFT sektörüne yaklaşımı, piyasanın gidişatıyla paralel ilerliyor.

Grand Theft Auto Yapımcısı, NFT Yasağı Getiren İlk Şirket Değil

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Minecraft, NFT konusunda adım atan oyun şirketlerinden biriydi. Rockstar Games’in aldığı bu karar da dikkat çekti. Grand Theft Auto (GTA) yapımcısı, yaptığı açıklamalarda bu yasaklamayı onayladı.

Yasağa göre, geliştiriciler artık kripto para birimlerini veya NFT ürünlerini sunuculara entegre edemeyecek. Yeni getirilen kurallar, özellikle rol yapma oyunlarını kapsıyor. Ayrıca şirket, getirilen bu kısıtlamaya rağmen sunucuları desteklediğinin altını çizdi.

Sunucuları kullanan NFT şirketlerine ne olacağı henüz bilinmiyor. Avustralya merkezli MyMetaverse, araba ve kılıç şeklindeki NFT’lerin yanı sıra, belirteçleri entegre eden Grand Theft Auto V (GTA 5) sunucularını çalıştırıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x