Yükleniyor...

Grayscale, 2020’de Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralara Ne Kadar Yatırım Yaptığını Açıkladı

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin'e (BTC) ve diğer kripto para ürünlerine, 2020 yılının 2.

Grayscale 2020de Bitcoin BTC ve Kripto Paralara Ne Kadar Yatırım Yaptığını Açıkladı

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin’e (BTC) ve diğer kripto para ürünlerine, 2020 yılının 2. çeyreğinde yapılan yatırımın 905.8 milyon dolara ulaştığını ve toplam sermayenin  1.4 milyar dolara yükseldiğini söyledi.

En son dijital varlık yatırım raporunda firma, yatırımların %84’ünün öncelikle hedge fonları olmak üzere kurumsal yatırımcılardan geldiğini söylüyor. Kurumsal yatırımcıların %81’i birden fazla ürüne yatırım yapıyor.

“İlk 6 aylık bir süre boyunca Grayscale ürünlerine girişler, 1 milyar dolarlık eşiği geçti ve bu da ekonomik belirsizlikle karakterize edilen bir ortama rağmen dijital varlıklar için sürekli talep olduğunu gösterdi.”

Grayscale Bitcoin Trust İlgisi Büyüyor

Firma, Grayscale Bitcoin Trust’ın son çeyrekte 751.1 milyon dolarlık girişlerle yatırım taleplerinde liderliğini sürdürdüğünü ve bunun da 2020 Q2’yi dördüncü ardışık rekor kıran çeyreği olarak işaret ettiğini söyledi.

Şirket, Mayıs ayında Bitcoin yarılanma etkinliğinden sonra, Bitcoin Trust’a girişlerin aynı dönemde yeni üretilen BTC sayısını aştığını söylüyor.

Buna ek olarak, Grayscale diğer kripto para kaynaklarının ivme kazandığını söylüyor. Grayscale Ethereum Trust, ikinci çeyrekte toplam girişlerin yaklaşık %15’ini oluşturan 135.2 milyon dolarlık giriş kaydetti. Grayscale Litecoin Trust da yatırım kayıtlarını aştı ve Grayscale Bitcoin Cash Trust, 2018’in ikinci çeyreğinden bu yana en büyük yatırımı gördü.