Yükleniyor...

Grayscale Artık 5.1 Milyar Dolarlık Kripto Para Yatırımına Sahip

Kripto para varlıklarında 5 milyar dolardan fazlası Grayscale Investments tarafından yönetiliyor.

grayscale kripto para yatırımı

Kripto para varlıklarında 5 milyar dolardan fazlası Grayscale Investments tarafından yönetiliyor.

Dijital varlık yönetimi firması Grayscale Investments, resmi Twitter profilinden yayınladığı son duyuruya göre, şimdi 5,1 milyar dolardan fazla kripto para varlığına sahip. Firma sadece Temmuz ayında 1 milyar dolardan fazla yatırım ekledi ve bu da artan kurumsal kripto talebinin en önemli göstergesi.

Çoğunlukla Bitcoin Var

Grayscale, mevcut CEO’su Barry Silbert tarafından 2013 yılında kuruldu. Firma kuruluşundan bu yana, Bitcoin’e (BTC) büyük yatırımlar yapıyor. Şaşırtıcı bir şekilde 4.3 milyar dolar ile Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), yönetim altındaki tüm varlıkların yüzde 84’ünden tek başına sorumlu. Daha önce de bildirildiği gibi, firma madencileri geride bırakarak Bitcoin’i rekor oranlarda biriktiriyor.

Grayscale’in Ethereum Trust’ı (ETHE) 581,7 milyon dolar ile ikinci sırada yer alıyor. Bunu firmanın Ethereum Classic Trust’ı (VB) takip ediyor.

Yüzde 84’ü Kurumsal Yatırımcı

Grayscale’in ikinci çeyrek raporuna göre, son çeyrekte aldığı tüm çıkışların yüzde 84’ü kurumsal yatırımcılardan geldi.

Silbert, 5 milyar dolarlık dönüm noktası hakkında yorum yaparken, “herkesin” en başta bir Bitcoin yatırım fonu başlatma fikrine sıcak bakmadığını ifade etti. Silbert, şunları söyledi:

“2013’te herkes bir Bitcoin yatırım fonu başlattığımız için deli olduğumuzu düşündü. Şimdi bize bakın… ”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner