Yükleniyor...

Grayscale Bitcoin (BTC) Alımlarına Devam Ediyor: Bitcoin Kıtlığı Yaşanır mı?

Grayscale Bitcoin Trust, rezervlerine sadece bir günde yaklaşık 82,5 milyon dolar değerinde 2172 Bitcoin (BTC) daha ekledi.

bitcoin kitligi grayscale

Grayscale Bitcoin Trust, rezervlerine sadece bir günde yaklaşık 82,5 milyon dolar değerinde 2172 Bitcoin (BTC) daha ekledi. Bu, neredeyse iki buçuk günlük Bitcoin madenciliği anlamına geliyor. Grayscale şu anda yönetimi altında 26 milyar doların üzerinde kripto para bulunduruyor.

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, bugün Twitter’da GBTC Bitcoin Tracker’ın belirttiğine göre, Bitcoin Trust’a 2172 Bitcoin (BTC) -cari fiyatlarla kabaca 82.5 milyon dolar değerinde- daha ekledi:

“24 Aralık’tan bu yana bir aradan sonra, Grayscale’in Bitcoin Trust’ı dün itibariyle yeni yatırıma açıldı. Geri döndükleri ilk günlerinde 2172 Bitcoin eklediler.”

Decrypt’in daha önceden bildirdiği gibi Grayscale Bitcoin Trust, 21 Aralık’ta yeni yatırımcılar için kapılarını geçici olarak kapatmıştı. Firma bu hafta başlarında yatırımlara yeniden açıldı.

Her zaman olduğu gibi, Bitcoin Grayscale’de aslan payını temsil ediyor, çünkü Grayscale Bitcoin Trust, yaklaşık 21 milyar dolar değerinde BTC’ye sahip. Bunu  yaklaşık 3,1 milyar dolarlık ETH ile Grayscale Ethereum Trust takip ediyor.

Bitcoin Bitebilir mi?

Grayscale dışında, diğer kurumsal düzeydeki şirketler, kripto paranın mevcut fiyat rallisinin arkasındaki ana itici güçlerden biri olan olarak son zamanlarda BTC alımı yapmaya devam ediyor. Peki bu agresif alımlara bakıldığı zaman Bitcoin bitebilir mi ve biterse ne olur? Uzmanlar, pazarın sadece bu duruma uyum sağlayacağını söylüyor. Quantum Economics analisti Jason Deane

“Teknik olarak, bir piyasa ortamında çalıştığı için Bitcoin kıtlığı olamaz, bu da arz sıkıntısının basitçe mevcut birimleri yeniden fiyatlandırdığı anlamına gelir. Bir noktada, mevcut sahipler hedef ‘fiyatlarına’ ulaşacak ve arzlarının bir kısmını veya tamamını serbest bırakarak yeni bir denge oluşturacaklar.”

Neredeyse tüm Bitcoin’in satın alındığı veya istiflendiği en kötü senaryoda bile, yeni ticaret biriminin satoshi (Bitcoin’in en küçük parçası) veya gerekirse bir satoshi’nin fraksiyonları olacağı ifade ediliyor.

Dolayısıyla, perakende yatırımcılar kırıntılarla baş başa kalsa bile kripto para piyasası yaşayacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x