Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Grayscale Bitcoin (BTC) Alımlarına Devam Ediyor: Bitcoin Kıtlığı Yaşanır mı?

Grayscale Bitcoin (BTC) Alımlarına Devam Ediyor: Bitcoin Kıtlığı Yaşanır mı?

ABONE OL:google-news

Grayscale Bitcoin Trust, rezervlerine sadece bir günde yaklaşık 82,5 milyon dolar değerinde 2172 Bitcoin (BTC) daha ekledi. Bu, neredeyse iki buçuk günlük Bitcoin madenciliği anlamına geliyor. Grayscale şu anda yönetimi altında 26 milyar doların üzerinde kripto para bulunduruyor.

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, bugün Twitter’da GBTC Bitcoin Tracker’ın belirttiğine göre, Bitcoin Trust’a 2172 Bitcoin (BTC) -cari fiyatlarla kabaca 82.5 milyon dolar değerinde- daha ekledi:

“24 Aralık’tan bu yana bir aradan sonra, Grayscale’in Bitcoin Trust’ı dün itibariyle yeni yatırıma açıldı. Geri döndükleri ilk günlerinde 2172 Bitcoin eklediler.”

Decrypt’in daha önceden bildirdiği gibi Grayscale Bitcoin Trust, 21 Aralık’ta yeni yatırımcılar için kapılarını geçici olarak kapatmıştı. Firma bu hafta başlarında yatırımlara yeniden açıldı.

Her zaman olduğu gibi, Bitcoin Grayscale’de aslan payını temsil ediyor, çünkü Grayscale Bitcoin Trust, yaklaşık 21 milyar dolar değerinde BTC’ye sahip. Bunu  yaklaşık 3,1 milyar dolarlık ETH ile Grayscale Ethereum Trust takip ediyor.

Bitcoin Bitebilir mi?

Grayscale dışında, diğer kurumsal düzeydeki şirketler, kripto paranın mevcut fiyat rallisinin arkasındaki ana itici güçlerden biri olan olarak son zamanlarda BTC alımı yapmaya devam ediyor. Peki bu agresif alımlara bakıldığı zaman Bitcoin bitebilir mi ve biterse ne olur? Uzmanlar, pazarın sadece bu duruma uyum sağlayacağını söylüyor. Quantum Economics analisti Jason Deane

“Teknik olarak, bir piyasa ortamında çalıştığı için Bitcoin kıtlığı olamaz, bu da arz sıkıntısının basitçe mevcut birimleri yeniden fiyatlandırdığı anlamına gelir. Bir noktada, mevcut sahipler hedef ‘fiyatlarına’ ulaşacak ve arzlarının bir kısmını veya tamamını serbest bırakarak yeni bir denge oluşturacaklar.”

Neredeyse tüm Bitcoin’in satın alındığı veya istiflendiği en kötü senaryoda bile, yeni ticaret biriminin satoshi (Bitcoin’in en küçük parçası) veya gerekirse bir satoshi‘nin fraksiyonları olacağı ifade ediliyor.

Dolayısıyla, perakende yatırımcılar kırıntılarla baş başa kalsa bile kripto para piyasası yaşayacaktır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar