Yükleniyor...

Grayscale Bitcoin (BTC) Trust, En Büyük Altın ETF’ini Aşma Yolunda

Bitcoin'de (BTC) yaşanan fiyat artışı ve kurumsal firmaların her geçen gün daha fazla Bitcoin'e yönelmesi ile, Grayscale Bitcoin Trust ürünü, yakın zamanda en büyük emtia ETF'ini geride bırakabilir.

gbtc

Bitcoin’de (BTC) yaşanan fiyat artışı ve kurumsal firmaların her geçen gün daha fazla Bitcoin’e yönelmesi ile, Grayscale Bitcoin Trust ürünü, yakın zamanda en büyük emtia ETF’ini geride bırakabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Grayscale Bitcoin Trust’ın önümüzdeki birkaç ay içinde en büyük altın ETF’ini geçme yolunda olduğunu söyledi.

Grayscale Bitcoin Trust, GLD’nin Peşinde

McGlone, en büyük Bitcoin fonu ve en büyük altın fonunun performanslarını Twitter üzerinden karşılaştırdı.

2004 yılında kurulan SPDR Gold Shares (GLD), 57 milyar dolarlık AUM ile en büyük altın takibi borsa yatırım fonudur. Öte yandan, Grayscale’in Bitcoin Trust, yaklaşık sekiz yıl önce ortaya çıktı.

Bloomberg’in grafiği, en azından 2020 ortasına kadar iki fon arasındaki farkı açıkça gösteriyor. O dönem GLD, 80 milyar doları aşan AUM’si ile yükselirken, GBTC 5 milyar doların altında mücadele ediyordu. Bununla beraber, kurumların Bitcoin’e ilgisi arttıkça, fonlar arasındaki fark da kapanmaya başladı.

2021’de GBTC AUM, 40 milyar doları aştı. GLD’nin AUM’u ise 20 milyar dolarlık bir düşüş yaşadı. Bitcoin savunucuları da bu rakamlar ile birlikte, Bitcoin’in altının pazar payını küçülttüğünü ifade ettiler.

Bloomberg’in ön görüsüne göre, altın ve Bitcoin ile ilgili mevcut trendler, aynı şekilde kalacak olursa, GBTC Mayıs 2021 veya Temmuz 2021’de GLD’yi yakalayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x