Yükleniyor...

Grayscale Bitcoin Satın Almaya Devam Ediyor!

Grayscale Investment bugün şirkete yaklaşık 281 milyon dolar değerinde Bitcoin ekledi.

grayscale bitcoin btc satin almaya devam ediyor

Grayscale Investment bugün şirkete yaklaşık 281 milyon dolar değerinde Bitcoin ekledi. Satın almanın ardından şirketin yönetimi altında olan miktar yaklaşık 16 milyar dolara yükseldi.

En büyük dijital varlık yönetimi şirketi olan Grayscale Investment, Bitcoin Trust dahil olmak üzere kripto para birimi ürünlerinin çoğuna yeni fon girişini kısa süre önce askıya almıştı. Buna rağmen şirket, şirkete önemli miktarda Bitcoin ekledi. Ek olarak, yönetim altındaki varlıklarının (AUM) toplam değerlemesini Çarşamba günü attıkları bir tweet’te belirttikleri üzere yaklaşık 16 milyar dolara yükseltti.

Grayscale 12.000 Bitcoin Satın Aldı

Capriole Investments’in kurucu ortağı Jan Uytenhout’un paylaştığı bilgilere göre, önde gelen kripto para yatırım şirketi bugün sahip olduğu varlıklarına 12.000 Bitcoin ekledi. Bu, Peter Schiff’in dediği gibi Grayscale’in “en büyük Bitcoin alıcısı” konumunu güçlendiriyor. BTC’nin mevcut 23.421 dolar seviyesi ile bu son satın alma yaklaşık 281 milyon dolar değerine karşılık geliyor.

Son satın alımın Grayscale’in şu anda kripto para ürünlerinde yeni fon kabul etmemesinden bağımsız olarak gerçekleştiğine dikkat çekmek gerekiyor. Uytenhout’a göre bu, şirketteki mevcut yatırımcıların kripto parayı daha fazla tutma konusuyla ilgilendiklerini gösteriyor.

Yaklaşık 16 Milyar Dolara Ulaştı

Bugünkü alımın ardından, yatırım şirketinin şu anda yönetimi altında toplam 15.9 milyar dolar bulunduruyor. Bitcoin Trust, tüm bu miktarın 13 milyar dolarından fazlasını oluşturuyor. Ardından 1.8 milyar dolarlık bir değere sahip Ethereum Trust geliyor. Özellikle, Bitcoin ve ürünlerine olan ilgi, lider kripto paranın 20.000 dolar seviyesi üzerine çıkmasından beri artıyor. Birçok popüler şirket, fiyat artarken bile BTC’ye yatırım yapmaya devam etti.

Spekülasyonlar, önümüzdeki yıllarda daha fazla kurumun kripto para yatıracağı yönünde.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x