Yükleniyor...

Grayscale: Ethereum Bitcoin’den Daha Fazla İlgi Görüyor

Ethereum, yıllardır yazılım programlarının blokzinciri endüstrisi için dApp'ler geliştirmedeki yeteneklerini sergilediği bir platform olarak görülüyordu.

grayscale ethereum bitcoinden daha fazla ilgi goruyor

Ethereum, yıllardır yazılım programlarının blokzinciri endüstrisi için dApp’ler geliştirmedeki yeteneklerini sergilediği bir platform olarak görülüyordu. Özellikle 2017’nin sonundaki boğa koşusu öncesinde, kripto paranın fiyatına çok fazla ilgi gösterilmedi. Şimdi ise Grayscale, Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat artışı nedeniyle ilgi odağı olmasına rağmen Ethereum’un daha fazla dikkat çektiğini söylüyor.

Grayscale Investments LLC, müşteriler için kripto varlıklarını yöneten bir kripto yatırım fonudur. Esas olarak Bitcoin ve Ethereum yatırımlarına odaklanır. Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein’e göre, Bitcoin yatırımcılar için uzun süredir tercih edilen yatırım seçeneği olmasına rağmen Ethereum daha fazla ilgi görüyor. Ethereum, sektördeki en aktif blokzinciri ağıdır.

Ethereum’a İnanç Büyüyor

Bir röportaj sırasında görüşlerini dile getiren Sonnenshein, kripto endüstrisinin şu anda Ethereum konusunda belirli bir saplantıya sahip yeni yatırımcılar gördüğünü belirtti. Bu yatırımcıların çoğu ya ilk yatırım seçeneği olarak ETH’yi alıyor ya da tek kripto yatırımı olarak hepsi bir arada oluyor. Bu, tıpkı Bitcoin maksimalistlerinin BTC’ye duyduğu ilginin benzerinin Ethereum için ortaya çıkmaya başladığını gösteriyor. Bu ise, Ethereum’a uygulanabilir bir varlık sınıfı olarak daha güçlü bir destek sağladı.

Ayrıca ağın, kullanıcıların 2.0 güncellemesini desteklemek için yeterli ETH’yi bir araya getirme konusunda başarılı olması, hala iyi ve saygın bir statüyü koruduğu anlamına geliyor. DeFi’de yakın zamanda yaşanan bir artış bu hedefe büyük katkıda bulundu.

Bitcoin %170, Ethereum %360 Arttı

Bitcoin, 2020’nin başından bu yana %170 arttı ve bu, piyasada çok fazla ses getiren şeydi. Bununla birlikte, Ethereum, yılın başından bu yana %360 oranında harika bir kazanç elde ederek çok daha iyi bir performans gösterdi. Ethereum blokzincirinde çalışan DeFi platformlarının yükselişi bu artışı güçlendirdi.

Kripto para alanının değişken olduğu biliniyor ve bu, ETH’nin şu anda neden 595 dolar civarında işlem gördüğünü açıklıyor. Bu rakam Şubat 2018’deki 937 dolardan daha düşük bir rakam. Yine de, ağın sektördeki en tepelerden biri olarak kalması anlamına geliyor. gücünün Bitcoin ile karşılaştırılabilir olduğunu. Sonnenshein’ın belirttiği gibi “Ethereum, Bitcoin ile aynı kalan güç çizgisine sahiptir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner