Yükleniyor...

Grayscale, Filecoin’in (FIL) Menkul Kıymet Olduğunu Düşünmüyor!

Yatırım devi Grayscale, Filecoin (FIL) ETF başvurusunu geri çekti ve FIL'in bir menkul kıymet olduğuna inanmadığını belirtti.

Grayscale kripto FIL

Yatırım devi Grayscale, Filecoin (FIL) ETF başvurusunu geri çekti ve FIL‘in bir menkul kıymet olduğuna inanmadığını belirtti.

Dünyanın en büyük dijital varlık yönetim şirketi olan Grayscale, son günlerin en çok konuşulan menkul kıymet konusuna giriş yaptı. Grayscale, SEC‘e yaptığı FIL ETF başvurusunu geri çekti. Ancak yatırım devi, halen daha FIL’in bir menkul kıymet olduğunu düşünmüyor.

Grayscale, Menkul Kıymet Konusuna Değindi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yatırım yönetim devi Grayscale, Filecoin (FIL) ETF başvurusunu çektiğine yönelik bir blog gönderisi paylaştı. Grayscale, ETF sürecinde yaşananları açıkladı.

Grayscale, yatırımcılarına şeffaflık sunmak ve risk açıklamalarına değinmek amacıyla SEC ile dirsek temasında olduğunu belirtti. Filecoin mevzusuna değinen Grayscale, FIL ETF’si için SEC’e 14 Nisan 2023 tarihinde başvurduğunu söyledi. Grayscale’e göre SEC, 16 Mayıs 2023 tarihinde bu başvurunun geri çekilmesini istedi.

SEC, Grayscale‘e, FIL’in bir menkul kıymet olduğunu ve bu nedenle ETF başvurusunun geri çekilmesi gerektiğini söyledi. Ancak Grayscale, SEC’e gönderdiği bir mektupta, yapılan Howey testleri sonucu FIL’in bir menkul kıymet olmadığını belirtti.

Daha sonra başlayan dava süreçleri ve SEC’in mahkeme aracılığıyla FIL’i menkul kıymet olarak yansıtması, Grayscale cephesine de yansıdı. SEC, mahkemelere dayanarak Grayscale’in FIL ETF’sini geri çekmesi gerektiğini yineledi.

Sonuç olarak FIL ETF‘sine yönelik başvurusunu geri çeken Grayscale, halen daha FIL’in bir menkul kıymet olmadığına inanıyor. Kripto piyasasının aktörleri ve düzenleyiciler, farklı konu başlıkları altında ayrışmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x