Grayscale Fonlarında Etkileyici Artış: 1 Günde 300 Milyon Dolarlık Kripto Para Eklendi • Coinkolik
Yükleniyor...

Grayscale Fonlarında Etkileyici Artış: 1 Günde 300 Milyon Dolarlık Kripto Para Eklendi

Grayscale'in yönetim altındaki toplam varlıkları, piyasanın etkileyici fiyat performanslarından yararlanarak geçen hafta 1 milyar dolar arttı.

Grayscale Fonlarinda Etkileyici Artis 1 Gunde 300 Milyon Dolarlik Kripto Para Eklendi

Grayscale’in yönetim altındaki toplam varlıkları, piyasanın etkileyici fiyat performanslarından yararlanarak geçen hafta 1 milyar dolar arttı. En son kripto para birimi fiyat gelişmeleri ile beraber Grayscale Investments yönetim altındaki varlıklarını (AUM) haftada 1 milyar doların üzerinde artırdı. Daha da etkileyici olan, bir günlük AUM artışı oldu. Bir günde 300 milyon dolarlık artış oldukça etkileyici olarak görüldü.

Grayscale’in Ekim Ayı Performansı

Geçtiğimiz hafta Grayscale’in 2020 3. çeyreğinde rekor kıran kazançlarını bildirmiştik. Şirket, müşterileri adına 720 milyon doların üzerinde BTC satın aldığını vurguladı. Yönetimi altındaki farklı kripto para varlıklarının fiyat performansı da eklenince, toplam AUM 5,9 milyar dolara çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ekim ayı fiyat hareketleri açısından biraz durgun başlasa da durum yaklaşık bir hafta önce değişti. Toplam piyasa değeri o dönemde 40 milyar doların üzerinde büyüdü. Kazançların çoğu, PayPal’ın ABD merkezli müşterilerinin kripto para birimleri satın almasını, satmasını ve saklamasını sağlayacağı haberinin ardından geldi.

Doğal olarak, fiyatlar yeni yüksekler görmeye başladığında, Grayscale’den AUM etkileri hissetti ve şirket 7,3 milyar $ ‘a yükseldiğini bildirdi. Bu, bir aydan kısa bir sürede 1,4 milyar dolarlık bir artış ve bir haftada 1 milyar dolarlık bir büyüme anlamına geliyordu.

Grayscale CEO’su Barry Silbert’e göre PayPal etkisi, “bir günde AUM’da 300 milyon dolarlık harika bir değer” eklenmesini sağladı.

Bitcoin ve Ethereum (Hala) Yol Gösteriyor

Biraz beklendiği gibi, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi Grayscale’in AUM’unun çoğundan sorumludur. 6 milyar $ ‘ın üzerinde olan Grayscale Bitcoin Trust, toplam miktarın yaklaşık %83’ünü oluştururken, Ethereum’un payı önemli ölçüde daha düşük: yaklaşık %13.

Ayrıca, bunların ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na doğrudan rapor veren tek iki şirket ürünü olduğunu da belirtmek gerekir. Grayscale BTC Trust, böyle bir onayı aylar önce aldı.

Sonuç olarak, her iki şirket ürününün özel plasmanlarına sahip olan veya onlardan hisse satın alan akredite yatırımcılar, gelişmiş likiditeden yararlanabilir. Bu, yasal tutma süresinin 12 aydan 6 aya düşürülmesinin doğrudan bir sonucudur.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x