Yükleniyor...

Grayscale: “İtibari Paraların Değeri Düşerse İnsanlar Bitcoin’e Kaçabilir”

Sınırsız para basma vaatleri yatırımcılara alarm verdiriyor ve çözüm olarak Bitcoin'i teşvik ediyor.

grayscale ve bitcoin

Sınırsız para basma vaatleri yatırımcılara alarm verdiriyor ve çözüm olarak Bitcoin’i teşvik ediyor.

Kripto para odaklı yatırım şirketi Grayscale’nin yeni bir raporuna göre Bitcoin, merkez bankalarına karşın yatırımcıların elinde iyi bir koz olarak karşımıza çıkıyor.

“Parasal Sıkılaştırma” başlıklı belgede Grayscale, sınırsız itibari para arzı sonucunda ABD dolarının değerinin düşeceği uyarısında bulundu.

Grayscale: Altının Güvenli Liman Olduğu Anlatısı Eskidi

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin; altın, itibari para ve devlet tahvillerinden ayrılan özellikleriyle ideal bir güvenli limandır.

Rapor’da “Bitmeyen borç seviyeleri ve yaygın temerrüt korkusu sonucu Bitcoin, kuruluşundan bu yana şimdi en agresif para politikalarını yönlendiriyor.” denildi.

“İtibari para birimleri çökme riski altındadır, devlet tahvilleri düşük veya negatif gerçek getirileri yansıtırken, teslimat sorunları da altının güvenli bir sığınak olarak eskimiş rolüne vurgu yapmaktadır. Belirsizlik ile karakterize edilen bir ortamda, riskten korunmak için sınırlı seçenekler vardır.”

Merkez bankaları sınırsız parasal gevşeme-kısaltılmış adı ile QE- ile uğraşırken, Bitcoin’in arzı yarı yarıya azalmaya doğru gidiyor. Diğer kaynaklar da Bitcoin’i “sağlam para” olarak adlandırırken itibari para birimlerinin zayıfladığına vurgu yapıyor.

Grayscale: “Bitcoin, asimetrik bir dönüş profilini korurken güvenli bir sığınak olduğuna dair işaretler gösteriyor.”

“Dünya şu günlerde hemen her her fikre meydan okuyor gibi görünse de, itibari para birimleri yine de değerlerini koruyacaktır. Şimdi esas olarak Bitcoin’e dikkat etmek gerekir.”

Merkez Bankaları Dikkat Etmeli

Grayscale, Mart ayında koronavirüsün neden olduğu büyük paniğe rağmen iyi yol aldı. Şirket şu anda 3 milyar dolarlık varlıklara sahipken, tüm Bitcoin arzının% 1.7’sini kontrol ettiği ortaya çıktı.

Rapor, merkez bankası politikasını örtülü bir şekilde eleştirmiştir. Raporda yatırımcılar, “hükümetin parasal ve mali müdahalesinin etkilerini anlamalı” denilmektedir.

Keiser Raporu’nun son bölümünde Max Keiser, bir toplum olarak “refaha giden yolu para basarak elde edemezsiniz” diye yineledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner