Yükleniyor...

Grayscale’nin Kripto Para Yatırım Fonlarının Değeri 400 Milyon Dolar Eridi!

Kripto varlıklara güvenli erişim sağlamaya odaklanan yatırımlar üzerinde güvenilen bir otorite olan Grayscale, yönetimindeki kripto paraların değerinin piyasasındaki son düşüşten sonra 400 milyon dolar eridiğini gördü.

Kripto Para Yatırım Fonu

Kripto varlıklara güvenli erişim sağlamaya odaklanan yatırımlar üzerinde güvenilen bir otorite olan Grayscale, yönetimindeki kripto paraların değerinin piyasasındaki son düşüşten sonra 400 milyon dolar eridiğini gördü. Bilindiği gibi Bitcoin, Ekim 2017’den bu yana ilk kez 5.000 doların altına düştü.

Sosyal medyada paylaşılan yeni bir portföy güncellemesine göre, Dijital Para Birimi Grubu (DCG) alt kuruluşu, piyasadaki düşüşün ardından Bitcoin Yatırım Ortaklığı’nın net değerinin 1.2 milyar dolardan 893 milyon dolara düştüğünü açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Benzer şekilde, firmanın diğer ürünlerinin net değerinin düştüğü görüldü. Grayscale’in Bitcoin Nakit Yatırım Ortaklığı, ay başından bu yana 6.5 milyon dolardan 3.6 milyon dolara düşerken, Ethereum Yatırım Ortaklığı 8.8 milyon dolardan 5.8 milyon dolara düştü.

En önemli düşüşlerden biri de, 20 günden az bir süre içinde yaklaşık yüzde 40’lık bir düşüşle 42.5 milyon dolardan 26.1 milyon dolara düşen Ethereum Classic Yatırım Ortaklığı oldu. Düşüşe rağmen, şirket ayı piyasasında ek sermaye sağlamayı başardı.

Grayscale’in 2018 mali yılı üçüncü çeyrek dijital varlık yatırımı raporu, kurumsal müşterilerden gelen fonların büyük bir çoğunluğunu 329.5 milyon dolar büyüttüğünü gösteriyor. Üç aylık mali raporda, kripto paralara olan kurumsal ilginin güçlü ve gelişmekte olduğu görülüyor. Firmanın raporunda, üçüncü çeyrekte -Temmuz’dan Eylül’e kadar- bu yatırımların yüzde 70’inin kurumsal yatırımcılardan geldiği belirtiliyor.

Firma, yatırımcılara yönelik kripto para yatırım fonlarını başlatıyor ve bunları bir ücret karşılığında yönetiyor. Böylece yatırımcılar, kripto paralara yatırım yaparkenki zorluklarla uğraşmak zorunda kalmalarına ya da güvence konusunda endişelenmelerine gerek kalmıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x