Yükleniyor...

Grayscale, SEC Davasında İlk Yasal Özetini Sundu

Grayscale Investments, SEC ile arasındaki davada ilk yasal özeti sunduğunu söyledi.

Grayscale SEC Davasinda Ilk Yasal Ozetini Sundu

Grayscale Investments, SEC ile arasındaki davada ilk yasal özeti sunduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Grayscale’in Ekim ayındaki yasal argümanında, düzenleyicilerin spot piyasa fiyatlandırmasına bağlı Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerini onaylamasının ardından yasaların eşit olmayan bir şekilde uygulandığı yer aldı. SEC, Grayscale’in amiral gemisi GBTC fonunu Haziran ayı sonunda bir ETF’ye dönüştürme talebini reddetti ve şirket, bu reddin hali hazırda hissesi olan 850.000 yatırımcısına zarar verdiğini savundu.

Grayscale, SEC Davasında Adım Attı

Grayscale Investments, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC), kripto varlık yöneticisinin spot Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusunun reddedilmesi üzerine açtığı davada ilk yasal özeti sunduğunu söyledi.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, “Bu, 11 Ekim’de açılış özetimizin ve kısa bir süre sonra destekleyici amicus özetlerinin dosyalanmasının ardından devam eden davamızdaki bir sonraki kilometre taşıdır” dedi.

73 sayfalık yanıt özetinde SEC, reddinin “makul bir şekilde açıklanmış, önemli kanıtlarla desteklenmiş” olduğunu ve “Komisyon’un iki CME Bitcoin vadeli ETP’sini onaylamasına rağmen Grayscale’in spot ETP’sini onaylamamasında tutarsızlık olmadığını” savundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x