Yükleniyor...

Grayscale Yeni Bir Kilometre Taşına Daha Ulaştı!

Grayscale yönetimi altındaki net varlığın (AUM) 13 milyar dolara ulaştığını duyurdu

grayscale yeni bir kilometre tasina daha ulasti

Grayscale yönetimi altındaki net varlığın (AUM) 13 milyar dolara ulaştığını duyurdu. Rakamdaki artış, kurumların kripto paralara ilgisinin arttığını doğruluyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son aylarda Bitcoin’e (BTC) ve kripto para piyasasına kurumsal bir ilgi uyandı. Kurumsal düzeyde kripto para yatırımı ve yönetimi şirketi olan Grayscale Investment’ın yönetimi altındaki varlıkların (AUM) artış göstermeyi bu duruma bir kanıt oluşturuyor. Şu anda şirketin yönetimi altında olan kripto para değerlemesi bugün erken saatlerde tweet atıldığı üzere 13 milyar dolara ulaştı. 

Bitcoin Liderliğindeki 13 Milyar Dolar

Grayscale’in ulaştığı bu yeni kilometre taşı, 2020’de muazzam bir büyüme gösteren on kripto paradan geliyor. Bitcoin Trust, yönetim altındaki net varlıkların yaklaşık yüzde 83’ünü temsil eden 10.821.8 milyon dolara yükselen varlık değerlemesine hakim olmaya devam ediyor. Grayscale’deki en büyük ikinci ürün ise Ethereum Trust, 1.722.5 milyon ile 13 milyar doların yaklaşık %13’üne karşılık geliyor. 

Yatırım şirketinin varlıkları son dört aydır katlanarak büyüyor. 18 Ağustos itibarıyla şirket, on kripto para birimi ürünü için 6.1 milyar dolarlık net değer bildirmişti. O yüzden bu yana, Grayscale’in bildirilen istatistikleri %113’ün üzerinde artış gösterdi. Bu, kurumsal yatırımcılar tarafından kripto para birimlerine artan ilgiyi gösteriyor. Özellikle şirketin Bitcoin Trust ürününe aylık girişler Kasım ayından bu yana artıyor.

Sadece Grayscale Değil

Kanada’nın önde gelen dijital varlık yatırım şirketi 3iQ’nun Bitcoin fonu da büyük bir talep görüyor. Şirket, 1 Aralık’ta önemli miktarda Bitcoin satın alarak Bitcoin miktarını 16.454 BTC’ye yükseltti. Şirketin yönetimi altında olan Bitcoin değeri, 317 milyon doları aştı ve son üç ayda %117’den fazla artış gösterdi. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x