Yükleniyor...

Greenidge Generation Hisseleri Düşüyor

Bitcoin madenciliği yapan Greenidge Generation'ın gelir tahminlerini düşen Bitcoin (BTC) ve artan enerji fiyatlarıyla beraber karışan gelir hedefleri sonucunda düşüyor.

Greenidge Generation Hisseleri Dusuyor

Bitcoin madenciliği yapan Greenidge Generation‘ın gelir tahminlerini düşen Bitcoin (BTC) ve artan enerji fiyatlarıyla beraber karışan gelir hedefleri sonucunda düşüyor.

FactSet‘e göre, Bitcoin (BTC) madencisi Greenidge Generation Holdings, ikinci çeyrek geliri 31,3 milyon dolar olarak bildirdi. Bu analistlerin tahminlerinin 34 milyon dolar gerisinde kaldı. Şirket ayrıca, özel kalemlerde 98,2 milyon dolar dahil olmak üzere çeyrekte 107,9 milyon dolarlık GAAP net zararı bildirdi.

GREE hisse
Şirketin NASDAQ hisse grafiği

Grafikte de görüldüğü gibi hisseler, gün içinde neredeyse yüzde 12 yükseldikten sonra Pazartesi günü mesai sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 9.5 düşüşle 4.21 dolara geriledi. Hisseler bugüne kadar yüzde 71 değer kaybetti.

Greenidge, 2021’in ikinci çeyreğindeki 315 Bitcoin’e (BTC) kıyasla 2022’nin ikinci çeyreğinde yaklaşık 621 Bitcoin üretti ve 30 Haziran 2022 itibariyle yaklaşık 2.5 EH/s birleşik kapasiteye sahip yaklaşık 27.500 madenciye sahipti.

CEO Jeff Kirt bir basın açıklamasında, küresel enerji fiyatlarındaki artışla beraber ikinci çeyrekte Bitcoin’in fiyatındaki yaklaşık yüzde 60’lık düşüşün “zorlu bir kazanç ortamı” sunduğunu söyledi.

Jeff Kirt ayrıca sözlerine şunları da ekledi:

“Madencilik ekonomisindeki ani değişiklik, agresif büyüme yerine likidite ve sermayenin korunmasına ihtiyatlı bir şekilde öncelik verme stratejimizi yeniden değerlendirmemize ve operasyonel performansa amansız odaklanmamızı sürdürmemize neden oldu” 

Kirt’e göre, Greenidge şu anda yeni maden tesislerinin geliştirilmesini durdurmayı, bunun yerine Güney Carolina ve New York’taki mevcut iki sahasına daha çok odaklanmayı planlıyor.

Greenidge, 2023’ün ilk çeyreğine kadar en az 3,6 EH/s madencilik kapasitesine sahip olmayı ve “piyasa koşullarının ek büyüme için cazip olduğunu” düşündüğü ana kadar bu seviyeyi korumayı bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner