Yükleniyor...

Greenpeace Bitcoin Bağışları Kabul Etmeye Başladı

Dünyada pek çok gönüllü ve tam zamanlı çalışanı olan Greenpeace, dünyayı tehdit eden en önemli çevre sorunları üzerinde çalışan ve çözümler öneren bir sivil toplum kuruluşu olarak dünyaya yayıldı.

Dünyada pek çok gönüllü ve tam zamanlı çalışanı olan Greenpeace, dünyayı tehdit eden en önemli çevre sorunları üzerinde çalışan ve çözümler öneren bir sivil toplum kuruluşu olarak dünyaya yayıldı. Türkiye de Greenpeace’in Akdeniz ofisine bağlı olarak 1992 yılından itibaren Greenpeace Türkiye adı altında faaliyet göstermeye başlamıştır.*

Şimdi ise Hollanda, Amsterdam merkezli Greenpeace, bağışlarda Bitcoin kabul etmeye başladı. Bitcoin ödeme prosesleri geliştiren BitPay ile ortaklık kuran Greenpeace, bu hafta içerisinde ABD’de Bitcoin bağışı kabul eden ikinci kâr amacı gütmeyen kuruluş oldu. Önceki günlerde de United Way, bağışlarında Bitcoin ödemesi kabul etmeye başladığını açıklamıştı.

Greenpeace’in BitPay ortaklığı sayesinde, bağış yapmak isteyen kişiler kredi kartı ile yapılan bağışlardan kesilen %3’lük kesintiden muaf tutulacaklar. Bunun sebebi ise BitPay’in kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için “no-fee hizmetini” sunuyor. Coinbase’in de aynı hizmeti kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için sunduğunu belirtelim.

Bitcoin ile bağış yapmak için ise aşağıdaki adımlar karşımıza çıkıyor.

bitcoin-greenpeace

Bitcoin’in bağışlarda kullanılmasının artmasındaki asıl etken, bağış yapan kişilere hızlı ve pürüzsüz bir bağış tecrübesi sunması oluyor. Gittikçe kullanımı artan Bitcoin, ileride bağış toplamak için en önemli yollardan biri olacak gibi gözüküyor.

 

Öne çıkarılan görsel, cryptocoinsnews.com

Referanslar,
https://greenpeaceblogs.org/2014/09/22/greenpeace-now-accepting-bitcoin-donations/
https://tr.wikipedia.org/wiki/Greenpeace_T%C3%BCrkiye

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner