Yükleniyor...

Dünyanın En Zengin Bitcoin Milyarderleri Güncel Listesi

Bitcoin, bilindiği üzere kripto para dünyasındaki en değerli para.

Bitcoin Zenginleri

Bitcoin, bilindiği üzere kripto para dünyasındaki en değerli para. Talebi yüksek, yatırımcıları fazla ve bunlar da Bitcoin’i oldukça kıymetli bir haline gelmesini sağlıyor. Kripto para borsasındaki en garanti yatırım olarak görünür ve pek çok insan da karlı bir yatırım süreci geçirmek için Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih eder.

Kripto para borsasına yeni giren, en başından beri borsada varlığını sürdüren, yeni yatırım yapan ve risk almak istemeyenlerin tercihi olan Bitcoin; pek çok insanı zengin bir konuma da getirdi. Tabi tam tersini yaşayanlar da var. Fakat bu yazının konusu ve pek çok kişinin ilgisini çeken de dünyadaki en zengin Bitcoin milyarderleri. Tabi, bu insanları zengin eden tek şey, Bitcoin değil; yaptıkları işlerle zaten dünyanın en iyilerinden olan isimler. Fakat Bitcoin de bulundukları konumu pekiştirip, güçlendirdi. 

Dilerseniz lafı uzatmadan, bu milyarderlerin birkaçını yakından tanıyalım. 

Brian Armstrong

Coinbase CEO Brian Armstrong Bitcoin

The Rock unvanını, Bitcoin dünyasında taşıyan ve Coinbase’in CEO’su olan Brian Armstrong. Kendisi dünyada 40 yaş altında olup da başarısıyla adından söz ettiren en zengin insanlardan biri. Bitcoin’e sadece yatırım yaparak değil, teknolojik alanda geliştirerek ve yenilikler üreterek zenginliğini katladı. 

Armstrong, kripto para dünyasının en önemli isimlerinden biri ve ağzından çıkan her yorum ve değerlendirme yatırımcıları etkileyen bir güce sahiptir. 

Chris Larsen

Chris Larsen

Silikon Vadisi kuruluşunun ortaklarından biri olan Chris Larsen, dünyada adı bilinen Bitcoin milyarderlerinden biri olmasının yanı sıra, etkisi de yüksek bir isim. Kripto para borsası atağa geçince Open Coin şirketini kurmuştur ve Ripple ödeme protokolünü geliştirmiştir. Bu protokol dünya çapında büyük arz eden bir değerdedir. 

Larsen’ın zenginliğini de Bitcoin varlığıyla sınırlandırmamak gerek. Bu zamana kadar teknoloji ve ekonomi üzerine önemli çalışmalar yapmıştır ve dünyanın en zengin adamlarından biridir. Görünüşe bakılırsa en iyi olduğu bu alanlarda, insanlığa ve kendine yatırım yapmaya devam edecek.

Zhan Ketuan

Zhan Ketuan

Micree Zhan olarak da bilinen Zhan Ketuan, 2018 yılında dünyanın en zengin kripto para milyarderi seçildi. Kendisi mühendis bir iş adamıdır. Dünyanın en büyük bilgisayar çipi şirketi olan Bitmain’in kurucusudur. Şu sıralar Bitmain’de çeşitli iç karışıklıklar olsa dahi, dünyanın ve Çin’in en büyük şirketlerinden biri olma konumunu devam ettiriyor. 

Tüm bunlarla beraber, Zhan Ketuan da diğer isimler gibi, kripto para dünyası etkisi güçlü bir isimdir.

Zhao Changpeng

Zhao Changpeng

Kripto borsası Binance’in kurucusu Zhao Changpeng, bu camiadaki en büyük isimlerinden biri. Binance’ten önce blockchain.info’yu geliştirmek ve OKCoin’in baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapmak gibi önemli ve etkileyici çalışmaları olmuştur.

Yaptığı çalışmalar ve geliştirmeler sayesinde hızla yükselmiş ve zengin olmuştur. 2018’de 1 milyar dolar kar ettiği iddia edilmişti ve günümüzde de kripto para milyarderler listesinin ilk sırasında yer alıyor. 

Gelişmeleri Takip Edin

Her sene Forbes dergisi, kripto para milyarderleri ile ilgili özel bir haber ve liste yayınlıyor. Bahsettiğimiz isimler, bu listede yerini sağlamlaştıran ve hemen hemen her sene aynı sırada bulunan ya da daha iyiye giden konumdaki isimler. 

Gelişmeleri takip ederek, listenin her dönem güncel halini görebilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x