Yükleniyor...

Güne Damgasını Vuran Bitcoin ve Altcoin Hack Olayında Yeni Gelişmeler

Sabah haberini verdiğimiz gibi Bitcoin ve altcoin'leri vuran KuCoin hack skandalı ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.

hack skandalinda yeni gelismeler kucoin

Sabah haberini verdiğimiz gibi Bitcoin ve altcoin’leri vuran KuCoin hack skandalı ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Kucoin risk yönetim sistemi bugün sabaha karşı başlayan olağandışı kripto para çekme etkinliği tespit etti. Borsa kısa sürede bunun bir hack olduğunu doğruladı. KuCoin CEO’su Johnny Lyu, KuCoin’in tüm kayıpları karşılayacak bir sigorta fonu olduğunu ifade etti.

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde 150 Milyon Dolar Çalındı

KuCoin, fonların kurtarılmasına yardımcı olmak için kolluk kuvvetleri ve diğer kripto borsaları ile sürekli iletişim halinde. KuCoin’in ekibi sabah saatlerinde yaşanan hack skandalına hızlı bir biçimde müdahale edip daha fazla para kaybını önlemişti. KuCoin CEO’su Johnny Lyu, daha sonra bir canlı yayın yaptı ve burada saldırıdan etkilenen tüm kullanıcılara KuCoin’in sigorta fonu aracılığıyla tazminat ödeneceğini doğruladı. KuCoin, etkilenen tüm kullanıcıları tam olarak tazmin etme planları hakkında tweet de attı. Bu arada, tüm para yatırma ve çekme işlemleri bir sonraki duyuruya kadar askıya alındı. Twitter üzerinden yapılan kesin ifadeler aşağıdaki gibidir.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Herhangi bir kullanıcı fonu bu olaydan etkilenirse, tamamen KuCoin ve sigorta fonumuz tarafından karşılanacağından emin olabilirsiniz. Kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlamak için kapsamlı bir güvenlik incelemesi yapacağız. Para yatırma ve çekme hizmeti dönem boyunca askıya alınacaktır. Güvenlik sağladıktan sonra hizmeti kademeli olarak geri yükleyeceğiz. Sizi güncel tutacağız.”

KuCoin hackerları tarafından ne kadar geri çekildiğine gelince, ilk raporlar alınan Bitcoin, Ethereum ve ERC20 tokenlerinin toplamının 150 milyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor.

Destek Mesajları Gelmeye Başladı

KuCoin’in yaşadığı hack saldırısından sonra birçok önemli isim borsaya yardım edeceğini açıkladı. TRON CEO’su Justin Sun borsaya yardım etmek için ellerinden geleni yapacağını ifade etti.

Bununla beraber Binance CEO’su Changpeng Zhao da ekibinin fonları kurtarmak için çalışmalar yürüteceğini dile getirdi. Zhao ayrıca, borsanın konuya olan bağlılığını şu sözlerle ifade etti:

“Her zaman olduğu gibi Binance, saldırıya uğrayan diğer borsalara aktif olarak yardım ediyor. Ne kadar çabuk haberdar olursak, o kadar çok yardımcı olabiliriz. Sektörü güvenli yapmak için birlikte çalışacağız. Ekibimiz bunun için nispeten erken haberdar edildi. Yardım etmek için elimizden geleni yapacağız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x