Yükleniyor...

Güney Afrika, Kripto Reklamlarına Düzenleme Getiriyor

Güney Afrika, yatırımcıların korunması amacıyla kripto reklamlarına düzenleme getirdi.

Guney Afrika Kripto Reklamlarina Duzenleme Getiriyor

Güney Afrika, yatırımcıların korunması amacıyla kripto reklamlarına düzenleme getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sektörün kendi kendini düzenleme kodu uyarınca, reklamlar kullanıcıları yatırım riski konusunda açıkça uyarmalı ve sosyal medya fenomenleri ticaret tavsiyesi vermemelidir. Güney Afrika’nın Reklam Düzenleme Kurulu (ARB) ayrıca kriptoyu tanıtan sosyal medya fenomenleri için kuralları sıkılaştırmaya çalışıyor.

Güney Afrika, Kripto Reklam Kurallarını Güncelledi

Güney Afrika’daki kripto reklamları için ülkenin Reklam Düzenleme Kurulu (ARB) tarafından Pazartesi günü yeni yönergeler yayınlandı.

Güncellenen ARB kılavuzuna göre, reklamların potansiyel alıcıları sermayelerinin risk altında olabileceği konusunda uyarması gerekiyor. Kripto reklamlarının “kripto varlıklarına yatırım yapmanın, değer değişken olduğundan ve hem aşağı hem de yukarı gidebileceğinden sermaye kaybına neden olabileceğini açık ve net bir şekilde belirtmesi gerektiği” belirtildi.

SECten Kim Kardashiana Yasadisi Reklam Suclamasi

Sosyal medya influencer’ları ve elçilerinin ticaret konusunda tavsiyelerde bulunmak ya da garantili getiri vaat etmek yerine yalnızca gerçeklere dayalı bilgiler paylaşmaları gerektiği de yer alıyor.

ARB İcra Kurulu Başkanı Gail Schimmel, e-posta yoluyla yaptığı açıklamada; “Bu, kendi adına yapılabilecek zararı gören ve hükümet tarafından zorlanmadan sorunları kendi kendine düzenlemek için adım atan bir endüstrinin harika bir örneğidir” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x