Anasayfa Blockchain Güney Kore Blockchain Tabanlı Elektronik Seçim Sistemini Test Ediyor

Güney Kore Blockchain Tabanlı Elektronik Seçim Sistemini Test Ediyor

ZDNet’in haberine göre Güney Kore, elektronik seçim sistemi için Blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor. Güney Kore Bilim, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı ve Ulusal Seçim Komisyonu (NEC), elektronik seçim sistemine entegre Blockchain teknolojisini birlikte test etmeyi düşünüyor.

İlk test önümüzdeki ay yapılacak ve testler Seul Ulusal Üniversitesi’nin Blockchain Society ile birlikte Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı (KISA) tarafından gerçekleştirilecek.

Blockchain’in gücü ile seçmen kimlik doğrulamasının sorunsuz bir şekilde yapılacağı ve büyük oranda tasarruf sağlanacağı belirtiliyor.

İlk testin ardından NEC, oylama sistemlerini yükseltmek için yapay zeka (AI), büyük veri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinin ekleneceğine dikkat çekerek, sistemin çevrimiçi oylama için kullanımı hakkında nihai bir karar verecek.

Benzer bir Blockchain tabanlı oylama sisteminin ABD’nin Batı Virginia eyaleti seçimlerinde kullanılması planlanıyordu. Kasım ayındaki erken seçimlerden sonra, ABD’nin Dışişleri Bakanı, 24 eyaletteki denizaşırı 144 askeri personelin Blockchain tabanlı Voatz adındaki mobil bir platform aracılığıyla başarılı bir şekilde oy kullandığını kaydetti.

Uzmanlar seçimler için Blockchain teknolojisinin potansiyelinin son derece yüksek olduğu dile getiriliyor.

Bu yıl dünya çapında Ukrayna, Katalonya ve Japon Tsukuba gibi birçok ülke ve şehir Blockchain tabanlı elektronik seçim sistemini değerlendirdiklerini açıkladı.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları