Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri Güney Kore Blockchain Tabanlı Elektronik Seçim Sistemini Test Ediyor

Güney Kore Blockchain Tabanlı Elektronik Seçim Sistemini Test Ediyor

ABONE OL:google-news

ZDNet’in haberine göre Güney Kore, elektronik seçim sistemi için Blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor. Güney Kore Bilim, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı ve Ulusal Seçim Komisyonu (NEC), elektronik seçim sistemine entegre Blockchain teknolojisini birlikte test etmeyi düşünüyor.

İlk test önümüzdeki ay yapılacak ve testler Seul Ulusal Üniversitesi’nin Blockchain Society ile birlikte Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı (KISA) tarafından gerçekleştirilecek.

Blockchain’in gücü ile seçmen kimlik doğrulamasının sorunsuz bir şekilde yapılacağı ve büyük oranda tasarruf sağlanacağı belirtiliyor.

İlk testin ardından NEC, oylama sistemlerini yükseltmek için yapay zeka (AI), büyük veri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinin ekleneceğine dikkat çekerek, sistemin çevrimiçi oylama için kullanımı hakkında nihai bir karar verecek.

Benzer bir Blockchain tabanlı oylama sisteminin ABD’nin Batı Virginia eyaleti seçimlerinde kullanılması planlanıyordu. Kasım ayındaki erken seçimlerden sonra, ABD’nin Dışişleri Bakanı, 24 eyaletteki denizaşırı 144 askeri personelin Blockchain tabanlı Voatz adındaki mobil bir platform aracılığıyla başarılı bir şekilde oy kullandığını kaydetti.

Uzmanlar seçimler için Blockchain teknolojisinin potansiyelinin son derece yüksek olduğu dile getiriliyor.

Bu yıl dünya çapında Ukrayna, Katalonya ve Japon Tsukuba gibi birçok ülke ve şehir Blockchain tabanlı elektronik seçim sistemini değerlendirdiklerini açıkladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar